„V současné době je Blansko trošku jinde, než jsme my. Do zápasu jsme šli hlavně s tím neinkasovat hodně branek, ale to se nám bohužel nepovedlo,“ přiznal trenér Rájce Jaroslav Málek.

Blansko bylo v utkání papírovým favoritem a statistiky začalo potvrzovat už v osmé minutě. Palkanynets nešťastnou hlavičkou namazal rychlíkovi Šenkovi a ten se vzápětí trefil přesně mezi nohy vybíhajícího gólmana Rájce. Když se pak Tomáš Zouhar opřel do balónu a výstavní ranou z dálky zvýšil na 2:0, blanenští diváci začali skandovat „Dáme jim bůra“. A domácí svoje fanoušky poslechli.

V režii Aposu

Ani ve druhém poločase hráči Aposu nepolevili a dál diktovali tempo hry. Po sedmi minutách přidal už třetí gól domácích Šíp a Blanenským začalo po právu růst sebevědomí. Předváděli rychlou kombinační hru i patičky pro diváky. Ke kvalitní hře pak přispělo i kvalitní rozhodnutí trenéra Michala Kuglera. Ten totiž poslal do hry Michala Beneše, který se na hřišti nestihl ani zahřát a po dvou minutách rozvlnil sít soupeřovy branky.

„Se Zouharovou střelou z prvního poločasu nešlo nic dělat. Taková se podaří v jednom z deseti zápasů. Ale za tenhle i další góly si můžeme sami. Měli jsme předvést větší důraz,“ stěžoval si trenér Málek. Beneš totiž ve vápně napoprvé vůbec netrefil míč. Kolem stojící tři hráči Rájce ale nezasáhli a jenom sledovali, jak se střídající hráč napřahuje a napodruhé balón posílá za záda gólmana Sovy.

Další šance, tentokrát Crhákova, sice skončila jenom na tyčce, ale v šedesáté deváté minutě byl o něco úspěšnější Doležel. Posledním gólem Blanska zvedl konečné skóre na 5:0.

Rájec tak přišel o další body a ještě víc si zkomplikoval jarní boj o záchranu v krajském přeboru. To Blansko má úplně jiné problémy. Dál stíhá první Vracov a drží se na druhém postupovém místě do divize. Další krok k vysněnému cíli může udělat příští týden v Boskovicích, které ve druhém víkendovém derby remizovaly v Ráječku 2:2. „Nemám rád bránění. Vždycky jsme hráli útočný fotbal a s tím pojedeme i do Boskovic,“ řekl trenér Aposu Michal Kugler.

ONDŘEJ BACÍK