Po roce Boskovice opět opouštíte. Jdete do Rakouska. Proč?

Chtěl jsem změnit působiště. Ne, že by to pro mě bylo v Boskovicích okoukané, ale chtěl jsem vyzkoušet něco nového a rozhodl se odejít.

Do ciziny se odchází kvůli penězům. Je to i váš případ?

Tak samozřejmě, že i peníze sehrály v mém přestupu jistou roli. Ale já to vidím na druhou stranu jako šanci posunout se v Rakousku třeba výš.

Jakou soutěž budete hrát?

Podepsal jsem roční smlouvu u SC Herzogenburg. Hrají první národní ligu, což je obdoba naší divize.

Jak to budete mít daleko?

Ze Znojma je to přibližně osmdesát kilometrů. Poblíž St. Pölltenu, takže to není taková dálka.

Budete jezdit jenom na zápasy, nebo i trénovat?

V týdnu musím absolvovat dva tréninky, a pak samozřejmě víkendový zápas. Chci ale pořádně makat. Hlavně běhat. Pokusím se ještě domluvit v Boskovicích, zda by mi neumožnili trénovat nějaký den s nimi.

Pro Boskovice bude váš odchod velkým oslabením. Dalo vám vedení volnou ruku, nebo přestup rozmlouvalo?

V Boskovicích jsem nebyl vázaný. Vedení mi problémy nedělalo. Ale nepopírám, že jsou z mého přestupu asi zklamaní. Snad můj krok pochopí. Před rokem jsem mohl jít jinam, ale dal jsem přednost Boskovicím.

Vybral jste si Rakousko. Další nabídky jste neměl?

Ozvali se mi z Hlučína, kde jsem v minulosti hrál druhou ligu. Tým sice sestoupil, ale oslovili mě, jestli bych se nevrátil.

Před sezonou o vás velmi stál kouč divizního Rájce Jiří Záleský. Nutně potřeboval střelce za Petra Crháka, který odešel také do Rakouska. Crhák v zahraničí zůstává. Neoslovil vás Záleský?

Ne. Nikdo se mi neozval.

Jak jste se vlastně dostal k SC Herzogenburg?

Zavolal mi fotbalový manažer Hanuš z Brna. Sedli jsme do auta, jeli na trénink. Pak se ladila smlouva a já podepsal.

Hraje v týmu ještě někdo z Čechů?

Ano, zrovna jejich nejlepší střelec je Čech. Kluk někde od Třebíče. V družstvu je už tři roky. Měli bychom nastupovat v útoku spolu.

Vraťme se ještě na skok k minulé sezoně. Boskovice se v divizi nakonec zachránily. Ale za minutu dvanáct. Vy jste se také trápil. Ne a ne vstřelit gól …

Pro mě je to, jak jsme dopadli, obrovské zklamání. Před sezonou jsme měli velké ambice. Měli jsme se pohybovat úplně někde jinde. Mančaft jsem na to podle mého měli. Nevyšel hlavně podzim. To se odrazilo na našem jarním výkonu. Byli jsme pod hodně velkým tlakem, a to se hraje špatně.

Loni jste hrál v Hlučíně druhou ligu. Pak se vrátil do Boskovic a nyní si zahrajete v nižší rakouské soutěži. Nepohoršíte si herně?

Spousta hráčů na této úrovni jde do ciziny na sklonku kariéry. Mně je šestadvacet a chci to zkusit teď. Budu poctivě trénovat a chci svoji šanci využít. Neberu to jako ústup do nižšího patra. Člověk se může zranit a rok třeba nehrát. Já si nechci vyčítat, že jsem to nezkusil.