„Každý bod bude důležitý," uvědomuje si blanenský trenér Jiří Hajský. V případě zisku devatenácti bodů slíbil hráčům nějakou prémii. Vrchovina v minulém kole podruhé vyhrála na venkovním hřišti, když přetlačila Bohunice 2:1. Blansko se vrátilo ke hře na jednoho útočníka, která mu přinášela góly i body v prvních kolech, a proti silnému Pelhřimovu vybojovalo další výhru.

Čekají vás poslední tři zápasy podzimu. V neděli hrajete na hřišti Vrchoviny, máte už připravenou sestavu?

Máme před sebou tři těžká kola, zatím nevím, co bude, spíš řešíme zraněné hráče. Kromě Bubeníčka a Ullmanna má ještě svalové zranění Trtílek a nevím, jak na tom bude. Uvidíme až v pátek.

V minulém zápase jste se vrátil ke hře na jednoho útočníka, která vám vycházela v prvních kolech. Vyhráli jste 2:0, zůstanete u toho?

Zřejmě ano. Odehráli jsme tak asi prvních pět zápasů a dařilo se nám, bylo to paradoxně se silnějšími soupeři, se slabšími jsme se potom víc trápili.

Před posledním zápasem jste říkal, že nevíte, jestli je to správné rozhodnutí, výhra možná napověděla. Pak je ještě možnost, že to je tím, že se vám prostě líp hraje na silnější soupeře.

To je taky možné. Já už jsem říkal, že my se vždycky přizpůsobíme, s horším týmem hrajeme horší fotbal a naopak, lepší výsledky máme se silnějšími. I Pelhřimov byl velice silný soupeř, který nedělal moc chyb a předváděl vyrovnaný výkon.

Co víte o nedělním soupeři?

Abych se přiznal, o Vrchovině nevím vůbec nic, ale ještě snad nějaké informace získám.

Kromě Vrchoviny vás čeká ještě čtvrté Velké Meziříčí a třetí Rosice, s kolika body z těchto tří zápasů budete spokojený?

To se dá takhle těžko říct, každý bod s těmito soupeři bude dobrý, každopádně jsem slíbil hráčům nějakou prémii, když uhrají devatenáct bod, takže dva jim ještě chybí, ale to je jen takové odlehčení…

Máte nějaké zraněné hráče, zajímalo by mě, jak funguje spolupráce s B týmem?

Funguje dobře, když to jde, uvolňujeme hráče A týmu na jejich zápasy. My také moc možností nemáme.

A co naopak, tam už asi je potenciál vytěžený? Kdo na to měl, zamířil do A týmu už dřív, ne?

Myslím, že všichni hráči dostali šanci a ne všichni měli zájem. Myslím, že kromě těch, kteří chodí hrát i za áčko, tam už těžko hledat někoho dalšího, kdo by měl chuť a vůli něco tomu obětovat.