Zápas zlomily dvě branky po změně stran, když se nejprve trefil výstavně hlavou kapitán Rájce Škvarenina. Pojistku přidal pět minut před koncem z penalty matador Šmerda. „Máme třicet bodů a to je, zvážím-li naše možnosti a zázemí, něco fantastického. Kluci dnes na hřišti nechali všechno a já jim za to děkuji,“ sípal po vítězném zápasu rájecký kouč Jiří Záleský.

Rájec nastoupil bez zraněného stopera Macíka, který bude zřejmě chybět až do konce podzimní části sezony a Záleský tak opět míchal se sestavou. Na pravém kraji zálohy musel místo v útoku hrát veterán Sova a na střídačce Rájce byli jen dva hráči.

Kyjov, jenž se zatím potácí na dně krajského přeboru byl v první půli blíže gólu. Rájec hrál zakřiknutě a při dvou šancích domácích měl i kus štěstí. Na druhé straně spálil sólo Ostrý. „První půlka byla o ničem. Na zápas jsme přijeli se zpožděním a nemohli se dostat do tempa. Ve druhém poločase už to bylo úplně něco jiného,“ popsal úvod zápasu Záleský.

Ten po změně stran poslal na hřiště mladíčka Macháčka a v osmačtyřicáté minutě mohl zatleskat parádě Škvareniny. Rájecký kapitán přeskočil po rohu Šmerdy obránce a hlavou nekompromisně zavěsil. „Nádherný gól. Nasazení našich hráčů bylo ve druhé půli vynikající. Moc se mi to líbilo. Všichni makali a odvedli stoprocentní výkon. Ztráta Macíka je pro nás citelná, ale hráči dokázali, že můžeme vyhrát i bez něj,“ poznamenal Záleský.

Rájec sice následně nevyužil několik jasných šancí, ale hostující tým uklidnil v závěru Šmerda, který proměnil nařízenou penaltu za ruku domácího Lagy. „Trošku jsme na lavičce trnuli, když kluci nedali z malého vápna dvakrát po sobě do brány, aby Kyjov nedal nějaký náhodný gól. Ale dopadlo to dobře. Teď chceme uhrát co nejvíc bodů a pokud možno vyhrát podzimní část. Znovu se pokusíme oslovit sponzory a vyjednat pro klub lepší podmínky. Hráči a lidé, kteří drží rájecký fotbal, by si to zasloužili,“ uzavřel Záleský.

Kyjov – Rájec-Jestřebí 0:2 (0:0), Škvarenina, Šmerda (pk)
Rájec: Hlavoněk – Bezděk (46. Macháček), Škvarenina, Kugler, Koláček – Sova, Nedělník, Šmerda, Flígl, Sehnal – Ostrý (80. Reiter).