Slavnostní večer v rájecké sokolovně uzavřel nejúspěšnější sezonu blanenské malé kopané, ve které Sadros Boskovice vyhrál titul mistrů republiky, LPP Lhot au Lysic Pohár vítězů pohárů a tři hráči z Blanenska se dostali do republikového výběru pro mistrovství Evropy.

Dvě ankety rozhodovaly o nejlepších hráčích sezony. V hlasování fanoušků zvítězil hráč Viktorie Suchý Jan Koudelka, vedení Malé kopané Blansko vybralo Davida Bednáře z Kvasaru Černá Hora. Bývalý hráč Blanska nebo HFK Olomouc se prosazuje výrazně i v malé kopané, cenu dostal zaslouženě, letos vyhrál, co se dalo. „Já jsem původně ani nevěděl, že je takové ocenění. Samozřejmě si toho vážím, je to pro mě odměna za sezonu, která být asi lepší už nemohla. Získali jsme titul v 1. Italcars lize i pohár a navíc jsem se dostal do nominace na mistrovství Evropy," okomentoval ocenění Bednář. Sezona pro něj galavečerem neskončila, naopak, vrchol má teprve před sebou. „Teď jsme skončili s mladším dorostem, který v Blansku trénuji. Ve velké kopané mě čekají v Rakousku ještě dva zápasy no a 22. listopadu odjíždíme s malou kopanou do Černé Hory na mistrovství Evropy. Po něm už bude konec sezony," popisuje.

Jan Koudelka dostal v hlasování fanoušků 159 hlasů a přeskočil tak druhého Michala Kaderku ze Křetína a třetího Zdeňka Traxla z Kvasaru Černá Hora. Navíc posbíral druhá místa v pořadí nejlepších střelců i v anketě o nejlepšího fotbalistu dle MK Blansko. „Letos je to má nejlepší sezona v malé kopané. Loni jsem sice byl fotbalistou roku, ale nominace do reprezentace je ještě větší pocta," myslí si Koudelka, který momentálně hraje ve velkém fotbale za Prostějov. To, že i ani 61 nastřílených branek nestačilo k obhajobě loňského vítězství mezi střelci, Koudelku tolik nemrzí. „Nemůžou vyhrát všichni a rozdíl šesti branek je i v malé kopané dost. Vyhrál Ondřej Paděra a přeju mu to, měl lepší formu," uznal sportovně.

Na galavečeru si odnesli ocenění i rozhodčí, gólmani, vítězné týmy jednotlivých soutěží, pořadatelé předali ceny fair-play, vyhlásili vítěze facebookové soutěže i událost roku. Tou se stalo nominování Davida Bednáře, Jana Koudelky a Ondřeje Paděry do reprezentačního výběru malé kopané pro listopadové mistrovství Evropy v Černé Hoře. Cenu Josefa Regece převzal vítězný tým 1. Italcars ligy Kvasar Černá Hora.

Po skončení předávání cen následovala taneční zábava. Příští rok budou soutěže malé kopané na Blanensku pokračovat ve stejném duchu jako letos. „Ty hlavní změny, které jsme dělali přede dvěma roky, se osvědčily, teď jsme nic neměnili. Usilujeme ještě o změnu při stavění zdi, ale to zatím neprošlo přes vedoucí soutěží. Zůstáváme asi jediní v republice, kde ještě platí třímetrová vzdálenost," připomněl Burýšek. Malá kopaná se ještě k zimnímu spánku neukládá. „Čeká nás ještě valná hromada v polovině prosince, tam se budou podávat přihlášky do dalšího ročníku. 17. listopadu pak hraje Sadros kvalifikační turnaj mistrovství republiky, pokud by postoupil, bude hrát Final four v lednu v Milovicích, jinak sezona malé kopané na Blanensku už končí," uzavřel místopředseda MK Blansko Zdeněk Burýšek.

Výsledky Galavečera Malé kopané Blansko 2014

Cena Fair-play – In memoriam

Nominace: Richard Pavlíček

29. 1. 1968 – 25. 5. 2014

Richard Pavlíček byl dlouholetý hráč Rašova, od roku 2006 Žízně Petrovice, kde působil jako hráč a rozhodčí.

Vítězství LPP Lhoty u Lysic v Poháru vítězů pohárů v Havlovicích
Nominace Davida Bednáře, Jana Koudelky a Ondřeje Paděry do 14 členného reprezentačního výběru ČR pro listopadové Mistrovství Evropy v Černé Hoře.
5. Zisk „Double" pro FC Kvasar Černá Hora (Pohár + 1. Italcars Liga)

Výsledky

Nominace Davida Bednáře, Jana Koudelky a Ondřeje Paděry do 14 členného reprezentačního výběru ČR pro listopadové Mistrovství Evropy v Černé Hoře – 41 % hlasů
Vítězství Sokola BK Sadros Boskovice na mistrovství ČR v Milovicích – 27 % hlasů
Zisk „double" pro FC Kvasar Černá Hora (Okresní pohár + 1. Italcars Liga) – 18 % hlasů