Tři poslední soupeři blanenských futsalistů si z jejich haly odvezli dvouciferné porážky. Se San Marinem ji režíroval především Dominik Šmerda, který sám zatížil konto dolnoloučského gólmana Aleše Weinfurtera půltuctem gólů. „Asi to byl můj nejlepší zápas v divizi, zahrál jsem si opravdu dobře a něco mně tam i spadlo. Konečně jsem se trefil, byly to moje první góly v divizi. Některé byly po opravdu pěkných kombinacích. Jeden gól z desítky, což byla taková třešnička na dortu. Vypadá to tak, že budu něco přispívat do naší pokladny,“ radoval se po zápase osmnáctiletý mladík.

Už úvodní minuta a první Šmerdův gól naznačily, že se bude hrát jinak než v prvním souboji. Domácí se tlačili do útoku a po další chybě soupeře šli Šmerdou rychle do dvoubrankového vedení. Hosté stejně rychle odpověděli a zůstávali ve hře. Jenže stále byli o krok dva pozadu. „Očekával jsem vyrovnaný zápas, vůbec ne takovou přestřelku. Ale hrálo se nahoru – dolů. Naštěstí jsme přidávali další góly a oni museli pořád dotahovat a tedy hrát otevřenou hru. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl kapitán domácích David Bednář.

I ve druhém poločase oba týmy myslely víc na útok než na obranu, a tak diváci viděli další pěkné branky na obou stranách. Domácím sice nešly standardní situace, ale stále si udržovali svůj uklidňující náskok. „Vzhledem k tomu, že nemáme nic nacvičeného, tak jsem ani nic jiného nečekal. Musíme si pomáhat jinak, než standardkama,“ komentoval tuto herní činnost domácí kapitán.

Se svými spoluhráči přesto nedovolili San Marinu zápas ani zdramatizovat. „Poslední dobou se nám moc nedaří a navíc jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř. Chtěli jsme se pokusit urvat nějaký bod, což se nám nepovedlo. Těžko se hraje, když dostanete tak rychlé góly. Pak už jsme více méně jen doháněli dvou až tříbrankový náskok soupeře. V prvním poločase jsme v podstatě vůbec nebyli ve hře, ve druhém nám šlo už jen o to, abychom ze zápasu mohli odejít se vztyčenými hlavami. Druhá půlka to skóre pak trochu spravila,“ konstatoval vedoucí San Marina Martin Špicl.

V útoku domácího PRO-STATICu se objevila další posila s prvoligovými zkušenostmi. Martin Švihálek přišel na hostování z Helasu Brno. Do střelecké listiny se sice nezapsal, ale své kvality potvrdil. „Byl s námi poprvé. Mohl by trochu zhubnout (smích), ale byl jsem mile překvapený, jak po tak dlouhé herní pauze hrál dobře,“ s drobným hecem pochválil nového spoluhráče Bednář.

PRO-STATIC Blansko – San Marino DL 11:7
Poločas: 8:3
Branky: 1., 6., 10., 12., 20. a 23. Šmerda, 7. Daněk, 12. a 19. Bárta, 29. Bednář, 40. Macháč – 7. a 15. Panovský, 10. Halas, 15. a 37. Zdražil, 28. Marvan, 40. Malásek
Rozhodčí: Kincl, Vévodová
Blansko: Macháč - Bednář, Bárta, Daněk, Sedlák, Šmerda, Švihálek
San Marino: Weinfurter – Plachký, Halas, Malásek, Marvan, Panovský, Šnédar, Zdražil, Mašek
Čelo divize: 1. Kalábek Brno 31 bodů (13 zápasů), 2. Tango Brno B 28 (13), 3. PRO-STATIC Blansko 23 (11), 4. Brikety-pelety Vyškov 22 (13),
5. Kloboučky 21 (12) atd.