Na umělé trávě v Boskovicích nastoupil domácí tým proti oslabenému dorostu Blanska. A přestože se hosté dostávali v prvním poločase do šancí, branky stříleli pouze Boskovičtí a vyhráli první půli 5:0. „Druhý poločas už byl z naší strany trochu horší, střídali jsme hodně hráče, byla docela zima. A za Blansko nastoupil i David Bednář, určitě to bylo vyrovnanější," uvedl k utkání boskovický trenér Jan Havlíček. Nicméně jeho tým přidal další dva góly a skóre se zastavilo až na sedmičce.

I přes jasnou výhru ty byla pro Boskovice užitečná příprava. „Určitě je lepší si zahrát zápas než jen běhat v terénu. Zkoušeli jsme Michala Knödla ze Šošůvky, Tomáše Přikryla z Vísek a Kamila Janíčka z Bořitova, všichni tři hráli dobře," popsal Havlíček.

I druhý zápas dopadl podobně jednoznačně. Dorost Boskovic tentokrát schytal osm branek od Kunštátu, po dvou brankách dávali Boček a Preč.

Ráječko hrálo druhý zápas na líšeňském turnaji, tentokrát je čekalo domácí áčko, které je čtvrté v divizi D. Trenéru Janusiczovi chyběl Jan Sehnal, Tenora, Toman a Daněk. „ Hrálo se za příznivého počasí a na hře to bylo znát. Líšeň potvrzovala své kvality ve všech řadách. Velké šance z 15. a 17. minuty domácím branku nepřinesli a tak se hrálo stále nahoru dolů," přiblížil zápas sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Po neproměněné šanci Neděli šli do vedení domácí. „Ve 26. minutě procedil míč pod padajícím gólmanem Milotínský," doplnil Bláha. Ráječko rychle zareagovalo a na podruhé se trefil Kuldan.

Ve druhém poločase se hrálo opatrněji. V 62. minutě trefil po pěkné kombinaci Ráječka Martin Sehnal spojnici branky. Pak se do šancí dostali domácí, ale neproměnili. V 72. minutě srazil gólman Martina Sehnala a kopala se penalta, kterou proměnil Kuldan.

„Nadějný výsledek jsme bohužel dlouho neudrželi, téměř z protiútoku jsme inkasovali vyrovnávací branku. Po autovém vhazování jsme neuhlídali náběh na zadní tyči a Šudoma neměl problém překonat bezmocného Bednáře. Zápas skončil spravedlivou dělbou bodů," uzavřel Bláha.

Blansko hrálo už čtvrtý přípravný zápas, tentokrát s Ivančicemi. A i tentokrát tým trenéra Hajského vyhrál. „Ten výsledek trochu klame, byl to zatím asi nejtěžší soupeř. A hlavně jsme tentokrát hráli i na dobrém terénu. První poločas jsme zkoušeli jinou variantu. Ve druhé půli už jsme hráli aktivnější hru, presink, a to přineslo i góly," zhodnotil utkání, které Blansko vyhrálo 5:0, Jiří Hajský.

V zápase mu chyběl Koudelka a zraněný Trtílek, kvůli zranění musel odstoupit po půlhodině hry i Bubeníček. V útoku se vyznamenal kohoutovický Vojtěch Cupák, který dal hattrick. V sobotu hraje Blansko ve Svitavách.

fotbalová příprava

O pohár města Boskovice – Artézia cup

1. kolo

Boskovice – Blansko dorost 7:0 (5:0) Stara 2, Fadrný, Přikryl Tomáš, Přikryl Adam, Müller, Horák Michal

Boskovice dorost – Kunštát 0:8 (0:5) Preč 2, Boček 2, Haničinec, Skoček, Loukota, Adámek

Zimní turnaj v Líšni

2. kolo

Líšeň – Ráječko 2:2 (1:1)

Milotínský, Šudoma – Kuldan 2

příprava

Blansko – Ivančice 5:0 (0:0) 75., 85. a 88. Cupák, 69. Müller (pen), Macháč