„Z toho řvaní při zápasech jsem měl nervy nadranc. Navíc jsem pak ani nemohl po vyhraném zápase s hráči u piva zpívat. Tak jsem dal na radu manželky a od fotbalu si chci odpočinout,“ okomentoval své rozhodnutí temperamentní kouč.

Sportovní prostředí však Záleský zcela neopustí. „Dostal jsem nabídku na místo manažera v šachovém oddílu Garde Židenice. Fotbal byly svým způsobem taky šachy, takže přivyknout novému prostředí nebude těžké. Navíc jsem měl v Židenicích dříve hospodu. Už se těším, jak se po Novém roce začne hrát. Šachy, to bude balzám na moje nervy,“ uzavřel Záleský.

Z odchodu charizmatického kouče je vedení rájeckého klubu v šoku. „Náhradu za něj zatím nemáme. Je to prakticky neřešitelná situace. Naštěstí máme několik magnetofonových nahrávek ze zápasů, kdy ještě Záleský tým vedl. Ty budeme pouštět z reproduktorů v prvních jarních kolech. Jenže s tím dlouho nevystačíme. Co bude dál, nikdo zatím neví. Zvažujeme také variantu, že si hráči budou zápasy koučovat sami,“ okomentoval trýznivou situaci v klubu jeden z rájeckých bafuňářů, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce Deníku ho má však k dispozici.