Blansko začalo divizi parádním představením, které vidělo šest stovek diváků, byla to největší návštěva na blanenském fotbale za posledních sedm let. Diváci viděli tři branky Trtílka, show Petra Švancary a výhru 3:0 nad Přerovem. Další kola ukážou, jestli se podaří na povedený výkop navázat. V neděli hrají Blanenští v Polné, se kterou zakončovali loňský ročník. Záchranu už měl tým trenéra Kuglera jistou a v Polné prohrál 6:3. „Teď chceme tu ostudu, co jsme tam minule udělali, odčinit," říká Michal Kugler. Bude záležet i na tom, jak bude poskládaná sestava a jak naloží hráči s šancemi, i v úvodním kole jich ještě dost neproměnili.

Ráječko začalo krajský přebor šťastnou výhrou na Spartě Brno, kterou v poslední minutě trefil Mičko. V neděli přijedou Ivančice, které v první kole porazily Rousínov 3:2 a v minulém ročníku skončily sedmé o dva body za Ráječkem. „Ivančice jsou těžký soupeř, minule jsme je sice porazili, ale to jim chyběl Čožík, okolo kterého se to vepředu točí. Musíme si pohlídat jejich rozehrávku a nepouštět je do šancí," uvědomuje si Bláha. Ráječko rozšířilo kádr a poradí si i s případnými absencemi. „Šanci dostanou hlavně ti, kteří poctivě trénují, můžeme si to dovolit," potvrzuje trenér Olympie Petr Vašíček.

Boskovice první kolo krajského přeboru nehrály, začínají až v neděli domácím utkáním s Moravským Krumlovem. Ten prohrál na úvod s Bosonohami 2:1. Boskovicím chybí zraněný Michal Čech, v bráně by se měl objevit blanenský Karel Švancara. Někteří hráči áčka o víkendu nastoupili v okresní III. třídě za B tým a podíleli se na výhře 7:3 nad Ostrovem.

Kunštát odstartuje letošní I. A třídu zajímavým soubojem v Tišnově, který se stal farmou Blanska a působí tam bývalí blanenští hráči i trenér Jiří Hajský. Kunštátu se v přípravě dařilo, zápas s ambiciózním nováčkem soutěže ho pořádně prověří.

fotbal o víkendu

neděle 16. 8., 16.30

divize

Polná – Blansko

krajský přebor

Ráječko – Ivančice, Boskovice – Moravský Krumlov

I. B

Černá Hora – Vyškov B, Vilémovice – Čebín, Lipovec – Soběšice, Jedovnice – Pačlavice