Podle funkce je tou nejzásadnější změnou příchod nového trenéra Tomáše Koloucha, který nahradil Martina Mašu. Dvaačtyřicetiletý kouč dlouhá léta působil u mládeže Zbrojovky, včetně juniorky. „O konkrétních cílech pro sezonu je teď na začátku přípravy předčasné hovořit. Především se musíme s novými hráči vzájemně poznat a celé léto tvrdě pracovat. Samozřejmě, že si představuji, že budeme hrát ve špici a kdyby to bylo lepší, tak se bránit nebudu,“ s úsměvem přece jen naznačil vyšší klubové ambice.

Na prvním tréninku v rámci letní přípravy, který proběhl na hřišti v Lažánkách, nový kouč přivítal devatenáct fotbalistů. Jak řekl, byl seznamovací, ale už také hráčům naznačil, co je čeká. Mužstvo se proti Mašovu změní dost.

Česká jednadvacítka v malém fotbale v Budapešti vyzve dva maďarské výběry
Česká jednadvacítka v malém fotbale v Budapešti vyzve dva maďarské výběry

S prvoligovými zkušenostmi přicházejí brankář Martin Doležel a Radek Buchta, hrajícím asistentem trenéra bude David Bednář. „Začíná se tvořit nový tým, se kterým bychom chtěli pracovat dlouhodobě. Kádr by měl být širší než loni a samozřejmě ještě uzavřený není. Další jména máme v hledáčku. Mužstvo bude doplněno o zkušené, ale i mladé, nadějné a perspektivní hráče. Zapojí se další odchovanci Blanska, kteří se vracejí,“ sdělil Kolouch.

První přípravné utkání Blanenští sehrají v sobotu v 17.00 hodin v Boskovicích. „V nové sezoně bychom chtěli hrát pěkný fotbal a hlavně přivést více lidí do ochozů našeho stadiónu. Myslím si, že Blansko si to za svoji dlouhodobou práci s mládeží víc než zaslouží,“ dodal ke svým plánům nový blanenský lodivod.

Přípravná utkání
Sobota 14. 7. Boskovice – Blansko (17.00)
Středa 18. 7. Vrchovina – Blansko (18.00)
Sobota 21. 7. Blansko – Tasovice (11.00, hřiště ASK)
Středa 25. 7. Blansko – Sparta Brno (18.00, hřiště ASK)
Sobota 28. 7. předkolo MOL Cupu (17.00)
Blansko – Líšeň (stadion Údolní)

(termíny a časy přípravných zápasů se mohu změnit)