Dvanáct žákovských týmů z okresů Blansko a Prostějov bude bojovat nejen o účast v republikovém finále, ale také o řadu zajímavých cen, včetně pobytu ve Fotbalové škole Petra Čecha. „Hrajeme na domácím hřišti, proto věříme v dobrý výsledek, což pro nás představuje alespoň účast v semifinále,“ uvedl sekretář klubu FK Apos Blansko Hynek Jarůšek.

Blanenští fotbalisté hrají místní okresní soutěž, a proto vítají i možnost konfrontace s kluby ze sousedního prostějovského okresu. Vítěz oblastního kola pojede v září do Prahy, kde se odehraje finále turnaje. Jeho vítěz se zúčastní mezinárodního halového turnaje v německém Gilchingu a zároveň získá vstupenky na říjnové utkání české reprezentace se Španělskem.

Oblastní kolo turnaje začíná v Blansku v devět hodin. Týmy budou hrát systémem každý s každým. Odpoledne jsou pak na programu zápasy o umístění. Po čtvrté hodině odpolední se utkají nejlepší dva týmy o celkové vítězství, souběžně se hraje zápas o třetí místo. Vyhlášení celkových výsledků je plánováno na pět odpoledne. ⋌(red)

Blansko E.ON Junior Cup, ne 22. 5. (9 h), stadionu ul. Údolní
Skupina I: Lipůvka, Haná Prostějov, Moutnice, Borová, Boskovice, Blansko.
Skupina II: Drnovice, 1. SK Prostějov, Mokrá Horákov, Lipovec, Čechovice, Rudice.