Ráječko odehrálo první tři kola na hřištích silných soupeřů a nemělo ani bod. V prvním domácím zápase přivítalo v derby Boskovice. A ty premiéru domácím výrazně usnadnily.

Už o pár minutách využil Tenora přihrávku Jana Sehnala. Pak si dvojice vyměnila role a Sehnal pohotově zakončil na 2:0. Třetí branku přidal hlavou Martin Sehnal, který se tradičně uvolnil ve vápně a čtvrtý gól si zdeptaní hosté dali sami z malé domů.

„První půlku jsme totálně prospali. Soupeř na nás vlítl a my jsme nedokázali reagovat na nic. Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích a z toho vyplynulo vedení 4:0, i když jedna z těch branek byla vlastní," zlobil se boskovický trenér Milan Peša.

Za stavu 4:0 už bývá zpravidla po zápase, jenže Boskovice ukázaly bojového ducha a v kombinaci s laxností Ráječka ještě zdramatizovaly vývoj. V 53. minutě kopl Müller krásně přes zeď trestný kop až do brány. O minutu později využili hosté brejk, z dálky překonal Rettegyho Michal Horák.

„První poločas z naší strany byl super. Byli jsme lepším týmem, vedení 4:0 jsme si zasloužili. Bohužel i když jsme si v druhé půli chtěli dávat pozor, dostali jsme dva slepené góly a soupeře to nakoplo," posteskl si Zapletal.

Utkání se přiostřilo, přibylo faulů i žlutých karet. V 72. minutě Rettegy ve vápně fauloval Michala Horáka, viděl žlutou kartu a kopala se penalta. Tu proměnil Müller a domácí fanoušci jen nevěřícně kroutili hlavami.

Krátké drama

Naděje Boskovic na vyrovnání utnuli domácí pět minut před koncem. Dlouhý míč ze standardky hostující gólman Kronek neudržel, ten propadl na zadní tyč k Badurovi, který pohodlně zakončil. Ráječko tak oslavilo první výhru.

„Boskovice získaly ve druhém poločase převahu, my jsme se nedokázali prosadit. Pak z toho vyplynula penalta a najednou to bylo těsné. Naštěstí jsme pak přidali ten pojišťovací gól a bylo rozhodnuto. Mysleli jsme si, že je v poločase jasno a že se už soupeř neprobere. Boskovice nás přesvědčily o opaku a ukázaly, že je potřeba hrát devadesát minut," zhodnotil výsledek Zapetal.

Na druhé straně zavládlo rozčarování. Boskovicím nestačily ani tři branky na hřišti soupeře k bodu. „V poločase jsme si řekli, že to ještě zkusíme otočit. Když dal soupeř v první půlce čtyři branky, proč bychom je nedali my. Chybělo trochu štěstí a mohlo to tam být. Za stavu 4:3 ale náš gólman udělal chybu a utkání bylo rozhodnuté," popsal vlastní dojmy Peša. A jestli bylo utkání podle něj příliš vyhrocené? „Nervy k derby patří. V Ráječku je to vždycky extra. Bylo to tak, jak má být, jen k výkonu rozhodčího se nechci vyjadřovat," uzavřel Peša.

Jeho tým jede v neděli do Znojma, Ráječko na Spartu Brno.

SK Olympia Ráječko – FC Boskovice 5:3 (4:0)

Branky: Tenora, Sehnal J., Sehnal M., vlastní, Badura – 2 (1 z pen.) Müller, Horák M.

Diváků: 300

HYNEK SKOTÁK, ONDŘEJ BACÍK