Jediný zástupce Blanenska v krajském přeboru, Ráječko, začne jarní sezonu venku, v sobotu hraje v Ratíškovicích. Fotbaloví fanoušci si ale můžou vybrat z dalších šesti utkání, která se v kraji hrají na Blanensku. Ostře sledované derby se hraje v Rájci. První tým na podzim prohrál jen jednou a vede tabulku. Vedení se podařilo udržet mužstvo pohromadě a brousí si zuby na první soupeře. Rezervě Blanska se podzim moc nevydařil, v tabulce je poslední, vyhrála zatím jen dvakrát. Ale zdání může klamat. Rezervu divizního Blanska vede trenér Ivan Študent, který ještě ve své hráčské i trenérské kariéře nesestoupil a i výsledky ze zimní přípravy dávají naději na zlepšení.

„Blansko rozhodně nepodceníme, uvidíme také, jak se jim podaří tým poskládat," říká před derby rájecký trenér Radek Sedláček. Ten trénoval i Blansko B a ví, že z A týmu můžou přijít na pomoc kvalitní hráči.

Rájec v poslední přípravě porazil Černou Horu 4:2, zápas už se hrál na přírodní trávě. „I když kvalita trpěla, bylo to na vedlejším tvrdém hřišti," připomíná Sedláček. Tým má skoro stejný, největší otazník je u zkušeného kanonýra Petra Crháka. Podobně jako Kunštát při jednání o Haničincovi naráží Ráječtí na drnovický klub, který svoje hráče ve vyšších soutěžích vidí zřejmě nerad. „Já už jsem v Drnovicích skončil před dvěma roky. Momentálně jsem rozhodnutý, že pokud mě nepustí do Rájce, kde jsem trénoval i v přípravě, s velkým fotbalem asi skončím," říká k těžko pochopitelné situaci Crhák. V úvodním kole tedy asi nenastoupí, chybět bude i zraněný Tomáš Jarůšek, o kterém jedná Rájec s Blanskem. Zápas v Rájci se hraje stejně jako ostatní duely v neděli od půl čtvrté odpoledne.

Druhý Lipovec ztrácí na Rájec pouhé tři body. A i jemu se v přípravě dařilo. Mimo jiné získal i skalp Ráječka, které porazil 1:0. Lipovec začíná také doma s pátými Řečkovicemi. Předposlední Doubravice má doma třetí Bohdalice.

V I. A třídě se drží po podzimu na třetím a čtvrtém místě Boskovice a Kunštát. Oba týmy opustili klíčoví hráči, Kunštát nejlepší střelec Španěl, Boskovice zase Martínek. První zápasy prověří sílu obou týmů, které se drží na dostřel za vedoucí dvojicí Moravská Slavia, Slovan Brno. Kunštát začíná s šestou Slatinou, Boskovice s osmou Miroslaví. Devátý Bořitov přivítá dvanácté Hrušovany.

neděle 30. 3., 15.30

I. A

Kunštát – Slatina

Boskovice – Miroslav

Bořitov – Hrušovany

I. B

Rájec-Jestřebí – Blansko B

Lipovec – Řečkovice

Doubravice – Bohdalice