„Po naší chybě jsme dostali gól na 1:1, ale mohlo to taky skončit 4:3 pro soupeře," uznal obránce Jedovnic Martin Bartoš. Lipovec prohrál další zápas, Rájec po přestávce převálcoval Slavkov.

Na zápas si našlo v letním a větrném počasí cestu okolo dvou stovek lidí. Viděly svižný fotbal a v prvním poločase převahu hostů. Do šancí se dostával Janda, Tajnai přestřelil bránu, Vilémovičtí byli rádi, že neinkasovali, podržel je gólman a hostům chybělo v zakončení štěstí. Brankář Jedovnic Pešička měl o poznání méně práce než jeho protějšek.

Domácím ovšem opět zafungovala domluva v kabině, po přestávce nastoupili s kombinačným nátlakovým fotbalem, jejich hra po větru dělala soupeři problémy.

Mezi 48. a 50. minutou Vilémovice zatlačily soupeře, nejprve promáchl Kučera, pak se ocitl v šanci Švihálek, gólovou střelu Pernici zblízka vykopl obránce, vzápětí hosté vyráželi míč z brankové čáry. Na druhé straně mířil po breku těsně vedle brány Sedláček.

Neproměněné šance zamrzely domácí hráče v 59. minutě. Nechali Jedovnicím před svou bránou dost prostoru na kombinaci a Borek dorážel v klidu do prázdné brány. Za pět minut už to bylo 1:1. Nákop Pernici sice nikým neatakovaný gólman Jedovnic sebral do náruče, ale skončil s ním až v bráně a rozhodčí správně uznal gól.

Vilémovice byly lepší i dál. V 76. minutě Opletal hlavičkoval nad bránu, do šancí se drali i další hráči, ale s přibývajícími minutami bylo jasné, že remíza nakonec bude vyhovovat oběma týmům. „V prvním poločase byly Jedovnice lepší, měly tam dvě vyložené šance, my žádnou. Nehráli jsme, co jsme chtěli, zbytečně jsme se přizpůsobili nakopávaným míčům. O přestávce jsme si to vyříkali, řekli jsme si, že to musíme hrát po zemi, a zlepšilo se to, vypracovali jsme si šance. Remíza je nakonec asi spravedlivá," zhodnotil zápas předseda TJ Vilémovice Jaroslav Grégr.

„Nejsem spokojený, chtěli jsme vyhrát. Já jsem tam měl bohužel taky šanci, dostal jsem hezký míč, ale netrefil jsem to. V první půlce nám to šlo po větru lépe. Domácí srovnali po chybě našeho gólmana, ale je pravda, že chytil další šance, mohli jsme taky prohrát," vrátil se k utkání obránce Jedovnic Bartoš.

Vilémovice dosáhly na třicátý bod a můžou být ve zbytku sezony v klidu, patří jim osmé místo a na spodek tabulky mají dostatečný náskok. Jedovnice jsou čtvrté. O dva body za nimi zůstává Lipovec, který prohrál potřetí v řadě, tentokrát 1:3 v Podolí.

V neklidných vodách se naopak na jaře pohybuje Rájec s Černou Horou, i když i jim se daří svírat důležité body. Černá Hora překvapila remízou 1:1 na hřišti třetích Medlánek, Rájec přivítal doma devátý Slavkov.

Sice už vedl 2:0, jenže soupeř ještě do poločasu srovnal. „Dvougólové vedení nás trochu uspalo, dvakrát nám utekl jejich rychlý útočník. V kabině jsme si to vyříkali a rychlý gól hned po přestávce nás uklidnil. Pak už jsme měli zápas pod kontrolou," popsal trenér Rájce Radek Sedláček.

Jeho tým nastřílel Slavkovu ještě další tři branky a vyhrál 5:2. Na jedenáctém místě už má 24 bodů, Černá Hora o čtyři méně.

V neděli se hraje v I. B třídě další atraktivní okresní derby, Lipovec přivítá Vilémovice.

I. B, skupina A

Vilémovice – Jedovnice 1:1 (0:0)

Branky: 64. Pernica Marek – 59. Borek Vít. Diváků: 240 diváků.

Rájec-Jestřebí – Slavkov 5:2 (2:2)

Branky: 6., 13. a 56. Čepa Ondřej, 47. Jelínek Miroslav, 87. Opatřil Marek – 18. a 42. Kuda Tomáš. Diváků: 150.

Medlánky – Černá Hora 1:1 (1:0)

Branky: 22. Efimov Anton – 65. Stejskal Petr.

Podolí – Lipovec 3:1 (2:0)

Branky: 30. a 44. Cícha Dalibor, 57. Jaroš Marek – 66. Sedlák Miroslav.