Podle domácího Květoslava Havránka i blanenského Martina Maši se z průběhu pohárového klání nedá odhadovat výsledek ani průběh mistrovského souboje. „To, že jsme v poháru vyhráli, nemá pro tento zápas žádný význam. Blansko bylo po sestupu z Moravskoslezské ligy ve špatném stavu, teď k nám asi přijede jiné mužstvo. Určitě silnější,“ zdůraznil Havránek. „Velkou Bíteš jsem viděl i v dalším pohárovém utkání s Vyškovem a jednou v divizním zápase. Navíc tento tým znám ze svého působení v Bystřici nad Pernštejnem. Je to sehraný tým. My naopak mužstvo dáváme dohromady za pochodu. Máme několik velmi mladých hráčů i dorostenců a děláme takové dětské chyby. Ty by Velká Bíteš samozřejmě dokázala využívat. Takže naše úspěšnost se bude odvíjet hlavně od toho, kolik chyb uděláme, respektive neuděláme,“ řekl Maša.

Oba týmy by měly nastoupit v přibližně stejných sestavách jako v minulém kole. Havránek bude postrádat jen dlouhodobě zraněného Kerbera, ale už může počítat s Ondrákem, který v Havlíčkově Brodě chyběl.

Tam Bíteš před týdnem vyhrála vysoko 6:2, když polovinu gólů nastřílel Richard Novotný. Po třech kolech nového ročníku má tým z Vysočiny jednu výhru, remízu a jednu porážku. Blansko bude jakýmsi měřítkem. „Úvod soutěže zatím nehodnotím, ale pokud teď porazíme Blansko, tak budu spokojený, jestli ne, tak to bude naopak,“ naznačil Havránek.

POKUS O REPARÁT

Na hřiště soupeřů jedou i oba zástupci Blanenska a v krajském přeboru. A oba mají co napravovat. Olympia Ráječko ve středu doma padla s Ivančicemi vysoko 1:4, Boskovice jen remizovaly s Moravským Krumlovem 2:2. Ráječské i Boskovické čekají těžší soupeři. Olympia jede do Rousínova, který si úvod soutěže určitě představoval lépe, a Boskovice budou mít v Mutěnicích proti sobě tým, kterému na jaře až v posledních kolech unikl postup do divize a který netají, že ta je i letos jeho přáním.

Divize D
Spartak Velká Bíteš – FK Blansko
Neděle 27. srpna, 16.30 hodin.
Tabulka:
7. Velká Bíteš 3 1 1 1 8:6 4
15. Blansko 3 0 1 2 2:6 1

KRAJSKÝ PŘEBOR
Tartan Rousínov – Olympia Ráječko
Sobota, 24. srpna, 16.30 hodin.
FK Mutěnice – FC Boskovice
Neděle 26. Srpna, 16.30 hodin.
Tabulka:
7. Mutěnice 3 1 1 1 4:2 4
8. Boskovice 3 1 1 1 4:3 4
11. Ráječko 3 1 0 2 8:8 3
13. Rousínov 3 1 0 2 5:10 3