Jeden gól dal i Antonín Preč. Rychlonohý štírek se na hřiště Pod Hradem vrací po angažmá v sousedním Kunštátu. „Doufáme, že Tondův příchod klapne a pomůže nám na jaře v Boskovicích udržet krajský přebor," uvedl jeden z dvojice boskovických trenérů Jan Havlíček.

Nový gólman

Boskovicím se totiž v krajském přeboru zatím moc nedaří. Jsou až třinácté s minimálním odstupem na sestupové příčky. „Zatím to vypadá, že z divize do krajského přeboru k nám nikdo nespadne. Myslím si, že Rosice se zachrání a z přeboru budou sestupovat jen tři týmy. Každopádně si to musíme uhrát sami na hřišti," řekl Havlíček.

Do Boskovic přišel místo blanenského gólmana Švancary mladík Konečný z Prostějova. Bývalá jednička Boskovic Michal Čech je stále zraněný a na hřiště se má vrátit až na jaře. Právě s Prostějovem Boskovičtí úzce spolupracují. Jsou totiž jejich farmou. A v sobotu proti druhému týmu Moravskoslezské ligy doma nastoupí. „Kluci v přípravě šlapou a chodí jich dost. Trénujeme třikrát týdně. Máme výhodu, že je u nás hřiště s umělou trávou. Nasazení je zatím perfektní. Snad jim elán vydrží co nejdéle," dodal Havlíček. Ve středu hraje jeho tým doma s Blanskem a v pátek s Jedovnicemi.

Sousední Ráječko je v tabulce krajského přeboru po podzimu na solidní čtvrté příčce. Podle kouče Petra Vašíčka bude soupiska pro jarní část sezony bez výraznějších změn. „Tým se podařilo udržet pohromadě. Klíčoví hráči zůstávají. Teď zkoušíme bratry Keprtovy z Kotvrdovic. Jsou to mladí kluci. Oba univerzálové," řekl Vašíček.

Fotbalisté Ráječka už trénují dva týdny. Mají tři tréninky týdně. „Já jsem zastánce přípravy pod širým nebem. Teď se zaměřujeme na zlepšení fyzičky. Čeká nás ještě jeden blok, pak už to bude více s míčem. Přípravu se snažíme zpestřit spinningem nebo během v terénu, třeba kolem blanenské přehrady," upřesnil kouč Ráječka.

Na trénincích zatím točí patnáct šestnáct hráčů. „Kluci cítí konkurenci a víc makají. Zatím jsem s jejich přístupem spokojený. V sobotu nás čeká první zápas s divizním Ústím nad Orlicí. Hráli jsme tam už loni. Je to kvalitní soupeř. Stejně jako Rosice a Žďár, se kterými si v přípravě také zahrajeme," dodal Vašíček.

Vítr v sestavě

Kunštát je v polovině soutěže na osmém místě v I. A třídě. A na jaře bude hrát v jiné sestavě než dosud. Zatím to vypadá na soupisce na pořádný vítr. Kromě Preče je totiž na odchodu další z klíčových ofenzivních hráčů základní sestavy Alois Zeman. Hráč ligové Jihlavy bude na jaře už nastupovat v nižší rakouské soutěži. „Tyhle dva odchody můžu potvrdit. Jsou to pro nás citelné ztráty, ale musíme se s tím nějak poprat a sehnat odpovídají náhradu. Další hráči jsou v jednání. Víc to v tuto chvíli nemůžu komentovat," řekl trenér Kunštátu Vladan Horák.

Kunštátští zahájili zimní přípravu před týdnem. Kondici nabírají na školním hřišti i ve sportovní hale a techniku budou pilovat od února také na umělé trávě v Boskovicích. „První zápas hrajeme čtrnáctého února s Olešnicí. V přípravě nás čeká ještě Rájec-Jestřebí, Boskovice, Medlánky nebo Lipovec," dodal Horák.