„Petr Vašíček skončil sám na vlastní žádost. Jeho rozhodnutí jsme akceptovali a museli najít náhradu. V klubu dál zůstává na sportovním úseku a jako člen výboru,“ přiblížil situaci prezident FK Apos Blansko Alois Ťoupek.

Proč odešel trenér Petr Vašíček od týmu?
Po debaklu v Šardicích přišel s tím, že má špatný pocit z toho, že týmu už zřejmě nemůže dát nový impuls a není schopen hráče motivovat. Snažili jsme se najít nějaké rozumné řešení. Petr by měl v klubu dál zůstat na sportovním úseku a jako člen výboru.

Po fiasku v Šardicích se nabízí otázka, zda vedení klubu nechtělo sáhnout k výměně trenéra…
To rozhodně ne. První zápas byl z naší strany propadák, ale že bychom odvolali trenéra to ne. Bylo to osobní rozhodnutí Petra Vašíčka.

Po pádu ze třetí ligy Petr Vašíček v pozici hlavního kouče zůstal. Jeho odchodem se tým v této chvíli ocitl na začátku sezony v krajně nepříjemné situaci. To nic nenaznačovalo tomu, že už nemá prvnímu družstvu mužů co dát a chtěl by skončit?
Podle mého ne. To bychom přece otázku nového trenéra řešili již před sezonou.

Kdo tedy povede Blansko v divizi?
Ve čtvrtek už trénink řídilZbyněk Zbořil, který naposledy trénoval v Bystrci. Je to kvalitní kouč. Dohodli jsme se s ním na ročním působení u týmu.

A na místě asistenta zůstává Tomáš Šenk?
Ne.Zbyňkovi Zbořilovi jsme dali volnou ruku, aby si sestavil realizační tým podle svého. Byla to jedna z jeho podmínek. S ním by do Blanska měl přijít bývalý ligový hráč Roman Drga a zaujmout místo hrajícího asistenta. S Tomášem Šenkem se příští týden dohodneme na jeho dalším působení v klubu. Masérem a trenérem gólmanů zůstává Saša Malitz stejně jako vedoucí družstva Vilém Souček.

Start do soutěže se vám nepovedl. Po první kole odešel trenér. Tahle jste si asi novou sezonu nepředstavovali…
Pro klub je to těžké. Trenérská rošáda je v tuhle chvíli dost nepříjemná. Ale my jsme ji museli vyřešit. Nového kouče se nám podařilo sehnat, teď je to v jeho rukou. Pro tým by to měl být nový impuls.