Už v sobotu bude jasněji po domácím utkání s třetí Vrchovinou. „Nasadíme nejsilnější sestavu. Nezastírám úlohu favorita, do Blanska jedeme vyhrát," slibuje trenér hostů Marek Štukhejl.

„Jde jim o druhé místo, nám o záchranu. Uděláme maximum, ale žádné podrobnosti o sestavě prozrazovat nebudu," doplňuje ho před důležitým duelem kouč Blanska Michal Kugler.

Blansko se v divizi potkalo s Vrchovinou pětkrát. Čtyřikrát prohrálo, jednou vyhrálo, celkové skóre 12:2 ukazuje jasnou převahu soupeře. „Očekávám aktivní fotbal z obou stran, domácí potřebují vyhrát, na naší straně je kvalita. Ale každý zápas je jiný, uvidíme. Každopádně chceme rozhodnout v prvních devadesáti minutách, v nastavení je už pozdě," říká s nadsázkou Štukhejl.

Vrchovina na hřištích soupeřů vyhrávala hlavně na podzim. Na jaře vyhrála jen jednou a to 29. března v Polné. Ale prohrála taky jen jednou, čtyřikrát totiž remizovala. V minulém kole pomohla Blansku tím, že porazila 2:1 Uherský Brod.

Blansko poslední dva zápasy prohrálo, naposledy 1:0 v Havlíčkově Brodě, předtím 0:2 s Velkým Meziříčím. A těžká série s týmy z vysočiny pokračuje.

Vrchovina má stejně bodů jako druhé Otrokovice, které ale v poslední době ztrácí a o víkendu navíc hrají na hřišti prvního Velkého Meziříčí. „Určit bude lepší hrát po zemi a vyhnout se dlouhým nákopům. A stejně tak jejim standardkám. Nevím, co tam pijí za vodu, ale mají hodně vysoké hráče," říká blanenský kanonýr Jan Trtílek. Ten je spolu s Nečasem jediným blanenským hráčem, který dokázal Vrchovině vstřelit branku.

Určitě by se nezlobil, kdyby se mu to povedlo i v sobotu. Vloni na jaře zařídil jeho gól jedinou výhru nad neoblíbeným soupeřem 1:0.

Sestupem jsou nejvíc ohrožené čtyři týmy. Poslední Napajedla, předposlední Mutěnice, čtrnácté Blansko a třináctý Uherský Brod, který má stejně bodů jako Blanenští. Blansko jede v posledním kole do Polné. Uherský Brod hraje o víkendu v Polné, končí záchranářským duelem v Napajedlech. Mutěnice jedou do Otrokovic a končí doma s Hodonínem.

Těžko říct, kdo bude mít největší sílu utéct ze sestupových pozic, začátkem úspěchu je každopádně odhodlání. A v Blansku to nikdo nevzdává. „Uvidíme až po posledním zápase, jestli se budeme radovat, já věřím, že ano. Rozhodně si nepřipouštíme, že bychom neuspěli," uzavírá optimisticky Trtílek.

divize D - 29. kolo: sobota 6. 6., 16.30

FK Blansko – SFK Vrchovina