Nejdříve začali poctivou přípravu v Olympii Ráječko. „První trénink jsme měli už v úterý, zúčastnilo se ho osmnáct hráčů," hlásí sekretář Ráječka Marek Bláha.

V klubu mají jasno o programu přípravy i o některých změnách. „Trenéři zůstávají. Z hráčů nepokračuje Mičko, místo něho přijde Martin Vavřík z Kuřimi, který hrál poslední půlrok v Rakousku. Vrací se i stoper Josef Maška z hostování v Blansku, obranu by měl posílit i Michal Daněk z Doubravice, který hrál také v Blansku," vypočítává Bláha.

Ráječko si po roce znovu zahraje Zimní turnaj v Líšni, který startuje na začátku února. „Hráči se uzdravili, tak snad nás na jaře nebudou pronásledovat zranění," přeje si Bláha.

Blansko se chystá na boj o udržení divize. „Začínáme v pondělí. Zatím o žádných změnách nevím," říká trenér Jiří Hajský. Jeho tým bude trénovat v pondělí, úterý a ve čtvrtek, domluvené jsou přípravné zápasy. Blansko by se mělo utkat se Zastávkou, Kuřimí, Ivančicemi, Svitavami, Určicemi nebo Jevišovicemi. Na konec přípravy pak s Boskovicemi.

V neděli začíná zimní příprava také fotbalistům Kunštátu. „Na změny v kádru je zatím brzo, ale některým hráčům končí hostování a budeme to muset řešit. Samozřejmě chceme udržet kádr co nejvíc pohromadě," podotýká kunštátský trenér Petr Loukota. I v Kunštátě znají plán zimy, čeká je tradiční turnaj, přípravné zápasy i každoroční soustředění v Bystřici. „Opět se zúčastníme boskovického turnaje, i když nebude tak kvalitně obsazený jako vloni. Do toho máme nějaké další přípravné zápasy. Přípravu končíme generálkou s Ráječkem, asi nám chtějí oplatit porážku," dodává s úsměvem Loukota.

Většina týmů zimní přípravu ještě nezačala, Boskovice ji odstartují až 21. ledna. „Budeme řešit nějaké příchody a odchody, ale na konkrétní jména je ještě brzo," vysvětluje Jan Havlíček, který zůstává spolu s Lukášem Martínkem na lavičce boskovického týmu.