„Někdo si myslí, že tady dáváme hráčům spoustu peněz, ale tak to není. Motivujeme je jinak. Třeba prací," vysvětlil sekretář Olympie Marek Blaha. A na pracovní nabídku nalákali minulý rok do Ráječka i Martina Sehnala. Do týmu zapadl, jeho spolupráce s dalšími dvěma jmenovci a zbytkem týmu funguje dobře.

„Se smlouvou jsem neměl problém, s vedením Ráječka mám skvělé vztahy a dohodli jsme podmínky, které mně vyhovují," uvedl k tomu Sehnal. Mnohým není jasné, proč se zdánlivě jednoduchá věc Blansku nepodařila. „Tam takové věci řeší hodně lidí a ve finále nikdo. Tady to mají na starosti dva a dohodli jsme se rychle," odtajňuje Sehnal.

Ten pozlobil už celou řadu trenérů v každé soutěži. Bylo to vždycky jako přes kopírák. Slabá účast na trénincích, marné domlouvání od trenérů, kteří si lámali hlavu s tím, jak vysvětlit ostatním hráčům, že Sehnal hraje zápasy, i když nechodí na tréninky. Jenže do zápasu ho nutně potřebovali. Pro soupeře je vždycky jednou z největších hrozeb. V utkání maká na sto procent a pořád střílí branky. Za podzim jich dal v Ráječku devět. „Když je na hřišti, hrajeme to na něj," potvrdil jeden z hlavních tvůrců hry Ráječka Jan Sehnal.

A problém nemívá ani s fyzičkou, věnuje se i dalším sportům. V zimní přípravě dával góly za fotbalové Ráječko i hokejový Sloup, který hraje okresní přebor. Jednu sobotu dokonce skóroval za oba týmy. „Až na jeden jsem hrál všechny přípravné zápasy. Myslím, že Ráječko šlo teď nahoru, i tréninky se zvedly," ohlíží se Sehnal za končící přípravou. Ráječko v ní překvapilo třetím místem na Líšeň Cupu.

Vedení teď má ambice vyhrát krajský přebor. Nebo aspoň skončit u špice. „Já budu spokojený třeba do třetího místa. Nedají se dělat zázraky, tým je dobrý, ale musí se sehrát. Ale pokud se to podaří, mohl by být třeba příští rok reálný i postup," myslí si Sehnal.