„Za svoji hráčkou a trenérskou kariéru jsem takový poločase ještě nezažil. Po přestávce jsem čekal obdobný průběh jako v první půlce. Myslel jsem si, že výsledek bude o nějaké jedné chybě, jednom gólu. Kuřim do té doby hrála opravdu dobře,“ přiznal své milé překvapení trenér Ráječka Martin Maša.

Druhého vítězství na hřiští soupeře dosáhl nováček Moravskoslezské fotbalové ligy FK Blansko (modré dresy) v Uherském Brodě, kde vyhrál 1:0.
Blanenští fotbalisté vyslyšeli svého trenéra. Vyhráli i venku v Uherském Brodu

Na těžkém terénu se v prvním poločase hrál vyrovnaný a spíše bojovný zápas. Oba celky se dostaly do náznaků šancí, ale koncovku nedotahovaly.

Všechno změnil úvod druhé části. Ze závaru před kuřimskou brankou zblízka dorážel Dan Keprt a míč trefil do ruky soupeřova obránce. Následnou penaltu pak sám proměnil. Po minutě přidal Lukáš Vránek druhý gól a hosté se sesypali. „Nám to tam pak začalo padat, víceméně do čeho jsme kopli, to byl gól. Výsledek 8:0 je vzhledem k výkonu v první půlce pro Kuřim opravdu krutý. Já jsem samozřejmě spokojený, ale radši bych bral i nižší vítězství, kdyby nám to tam padalo v jiných zápasech, kdy jsme nemohli trefil branku,“ upozornil Maša.

Finále podzimní části krajského přeboru jasně vyznělo pro fotbalisty Tatranu Bohunice (modré dresy). Lídr tabulky vyhrál na hřišti druhých Boskovic 4:0.
Ani fotbalisté Boskovic Bohunice nezastavili. Tatran slaví náskok a půlmistra

SK Olympia Ráječko – FC Kuřim 8:0

Poločas: 0:0. Branky: 49., 63. a 66. D. Keprt, 50. Vránek, 57. Bokůvka, 60. Voda, 75. P. Souček, 80. R. Souček. Rozhodčí: Šustr – Kunický, Marek. ŽK: A. Sedlák, Pitel, Kupský, Nespěšný (vš. Kuř.). ČK: 60. Macura (Kuř.). Diváků: 150.

Ráječko: Němeček – Gromský, J. Sedlák, Müller, Lidmila – R. Souček (85. Stejskal), Bokůvka, Vránek (68. P. Souček), Voda (81. Pernica), R. Keprt (81. Bartoš) – D. Keprt (71. M. Sehnal). Trenér: Martin Maša.

Kuřim: Svoboda – Gryc, Kupský, Macura, Hájek - Pitel, A. Sedlák (78. Morkus), Brodecký, Obůrka, Šťastný (65. Skoumal) - Nespěšný. Trenér: Jiří Dostál.

V minulém ročníku nastřílelo Blanensko (v bílém Jan Koudelka) na domácím hřišti Plzni šestnáct branek.
Blanensko v Superlize hostí Plzeň, kterou zvedají nový kouč i hráči