Okresním přeborem Vyškovska Kobeřičtí projeli jako nůž máslem. Jediná porážka na jejich kontě byla kontumační. Jenže v premiéře v krajské soutěži narazili na jiný level. Jedovnice loni patřily k lepší společnosti v soutěži a nováčkovi začaly hned dávat najevo, že v kraji nebude mít lehký život. Už ve čtvrté minutě dostal českou uličku na levé straně Martin Tajnai a křižnou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Pavlu Hlouškovi žádnou šanci.

Ještě chvíli pak hosté určovali ráz hry, ale už jiným způsobem než na začátku. Místo rychlých kolmých akcí začali víc držet míč ve středu hřiště a sami tak dovolili domácím vzpamatovat se z rychlého úderu. „Nevím, co si o tom mám myslet. Jasně jsme soupeře přehrávali, ale vedení nás možná ukolébalo. Najednou jsme přestali vyhrávat osobní souboje a domácí se tak dostali navrch,“ posteskl si trenér hostů Jan Borek.

Navíc hosté po čtvrthodině sami nabídli Kobeřicím vyrovnání. Nedorozumění obrany s brankářem využil Ondřej Noris. Rovněž křižnou střelou přes celou branku trefil vzdálenější tyč, od níž míč putoval do sítě. „Byla tam nepovedená malá domů, tu přihrávku jsme vystihli. Já jsem střílel trochu z úhlu a možná i se štěstím to tam padlo. Moc jsem nemířil, hlavně jsem chtěl trefit branku a dopadlo to výborně,“ radoval se autor historického prvního krajského gólu. Gratulace po zápase ovšem odmítal. „Za gól jsem samozřejmě rád, ale mnohem důležitější je, že jsme vyhráli a máme tři body,“ zdůraznil oslavovaný střelec.

S vyrovnáním skóre se vyrovnalo i dění na hřišti. Obrany zpozorněly a útočníky do šancí prakticky nepouštěly. Hrozby přicházely jen z trestných kopů a střel ze středních vzdáleností. Tu nejpřesnější poslal za záda jedovnického brankáře Radka Toncera přesnou technickou střelou zprava levačkou domácí kapitán Stanislav Piňos. Na druhé straně dělovku Jana Gromského Hloušek vyrazil a po rozehraném trestném kopu mu při ráně Juraje Lehotského pomohla tyčka.

Druhá část dlouho pokračovala v duchu prvního poločasu. Než přišel učebnicový brejk domácích. Hloušek vyhodil míč doprava, obránce Radek Polášek prodloužil do křídla Piňosovi a jeho přesnou přihrávku před branku z běhu krásně trefil Tomáš Florian – 3:1.

Hosté najednou „oprášili“ zbraně z úvodu zápasu a gólem Jana Gality dorážkou ze skrumáže po rohovém kopu dokázali závěr zdramatizovat. Svoje šance, stejně jako domácí Florian a Ondřej Noris, ale nevyužili. „V prvním poločase jsme byli nedůrazní, propadali jsme ve hře uprostřed hřiště, prohrávali všechny osobní souboje, nesbírali odražené balóny. Porážka mrzí, ale chybějí nám dva hráči, na kterých jsme dlouhodobě chtěli stavět hru, Víťa Borek a Ivoš Loula. Věřím, že když budeme kompletní, tak opět můžeme hrát o špici,“ ohlédl se za utkáním Borek.

SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

Vítězové ještě v dresech uklidili branky a teprve pak se šli radovat se svými fanoušky. „Byl to pro nás velice těžký zápas. Hned v prvním kole jsme poznali, jaký je rozdíl mezi okresním přeborem a I. B třídou. V důrazu, ve hře s míčem. Všichni hráči se snaží hrát fotbal, něco s balónem vymyslet. To v okresu často nebylo. Budeme se muset přizpůsobit. Děkuju klukům za to, že se ten první zápas v kraji povedl. Pro Kobeřice je to významný den. V soutěži se především chceme udržet a hrát fotbal, který se lidem bude líbit. Kdyby to byl střed tabulky, třeba páté šesté místo by bylo úplně ideální,“ neskrýval radost domácí trenér Josef Svoboda.

Sokol Kobeřice - SK Jedovnice 3:2

Poločas: 2:1. Branky: 15. Noris, 36. Piňos, 67. Florian – 4. Martin Tajnai, 80. Sedláček. 
Rozhodčí: Malimánek – Pecher, Kropáček. DS: Volf. ŽK: Hloužek, F. Svoboda, Jakub Svoboda, Rozbořil – Blatný, Sedláček. Diváků: 150.
 
Kobeřice: Hloužek – Jakub Svoboda, Kadlec, Hobza, J. Ondráček (77. R. Ondráček) – F. Svoboda, Cenek (63. Polášek), Piňos, Rozbořil – Noris, Florian. Trenér: Josef Svoboda.
Jedovnice: Toncer – Galita, Bartoš, Juránek (46. Michal Tajnai) – Sedláček, Gryc, Gromský (83. Pešička), Rybář, Blatný – Martin Tajnai (53. Vintr), Lehotský. Trenér: Jan Borek.