Ti vyhráli dvě úvodní derby Vysočiny. V prvním kole ve Ždírci nad Doubravou 1:0, ve druhém porazili doma Havlíčkův Brod 3:1. Je to zajímavá bilance, v minulém ročníku Stará Říše skončila na jedenáctém místě a se 33 body to bylo jen dva body nad sestupovou propastí. Dá se říct, že divizní příslušnost uhájila až v posledním kole penaltovou výhrou nad Rosicemi 1:0. „Proběhly tam nějaké změny a bude to velmi těžký soupeř. Chceme jejich jízdu zastavit. A byl by to dobrý počin pro další dvě kola, protože teď máme relativně příznivý los. Po Staré Říši jedeme do Velké Bíteše a doma budeme mít Třebíč. To je rozhodně hratelnější program než první dva zápasy, Rosice a v Tasovicích. Tedy s favority, anebo minimálně s aspiranty na nejpřednější pozice,“ upozornil blanenský kouč Martin Maša.

Vlastní jednobodový start do sezony trenér nepovažuje za tragédii. „Dalo se s tím počítat. Věděli jsme, že se kádr bude během podzimu tvořit a sehrávat. Na druhou stranu by výkony měly mít vzestupnou tendenci,“ plánuje trenér Blanska.

Ten by měl mít k dispozici všechny hráče jako v Tasovicích plus defenzivního Pavla Jimramovského z Břeclavi. V aktuálním jednání byl v pátek ještě další zkušený hráč.

Divize D

FK Blansko – FSC Stará Říše

Sobota 19. srpna, 16.00 hodin, stadion v Údolní ulici.

Tabulka:

2. Stará Říše 2 2 0 0 4:1 6
13. Blansko 2 0 1 1 2:3 1