Fotbalisté Boskovic se s podzimem rozloučili čtyřmi góly, Ráječko dokonce osmi

Boskovice, Ráječko /FOTOGALERIE/ – Konec podzimní části krajského přeboru fotbalisté Boskovic přivítali i ne. V posledním letošním zápase porazili Ivančice 4:1 a navázali tak na vítězství nad třetími Bohunicemi a remízu na trávníku velkými fotbalovými jména nabité Svratky Brno.

5.11.2017

V posledním podzimním utkání krajského přeboru fotbalistů porazil FC Boskovice (v modrém) tým FC Ivančice 4:1.Foto: Petr Nečas

Tým je evidentně ve formě. „Možná to byl jeden z nejlepších podzimních výkonů a i před tím se nám docela dařilo. Takže je možná škoda, že první polovina soutěže končí. Na druhou stranu už máme docela rozbitý kádr, takže z tohoto pohledu spíše konec vítáme,“ naznačil své pocity po utkání hrající trenér Lukáš Martínek.

Podzimní zápasová tečka ale pro domácí začala šokem. Hned svůj první útok Ivančice zakončily gólem Bohumila Ryšky. Obdržená branka ale domácí tým nezaskočila. Naopak zvýšil obrátky a zejména pohyblivý Jan Stara připravoval svým spoluhráčům jednu vyloženou šanci za druhou. Během deseti minut to byly minimálně tři, ovšem koncovka byla bídná, takže až do dvaadvacáté minuty svítil na skóre stále stav 0:1.

Ledy prolomila nádherná střela Robina Müllera ze zhruba dvaceti metrů, na kterou neměl hostující brankář Petr Podolský nárok. O sedm minut později už lovil míč ze své sítě podruhé po důrazné koncovce Stary.
To už hosté čelili výraznému tlaku Boskovic a od větší pohromy je dvakrát zachránily tyčky jejich branky. „Naštěstí jsme si po rychle inkasované brance uvědomili, co je potřeba a nezpanikařili. Myslím si, že do poločasu jsme mohli a dát víc branek než jen dvě. Šancí jsme měli hodně,“ poznamenal Martínek.

Druhý poločas začal stejně, jak první skončil, ale na gól se zase čekalo. Uklidnění do domácích řad přinesl po šestnácti minutách Antonín Preč. Kupodivu hosté pak asi pochopili, že budou muset více vylézat z obrané ulity a dvakrát musel podržet hodnotu domácích akcií brankář Jindřich Bednář.

Ivančické naděje ale rázně ukončil čtvrtý gól Jana Nováka, který hlavou prodloužil do sítě centr z levé strany. „Mohli jsme dohrávat v klidu, což se nám na podzim mockrát nepovedlo. Samozřejmě podzim mohl být i lepší, ale nakonec je z toho bilance jakou jsme si v podstatě představovali. Máme jednadvacet bodů, vyrovnané výhry s porážkami a dokonce i skóre,“ dodal boskovický hrající trenér.

Vašíček předá tým kanonýrů

Ráječko – Dvojnásobné loučení vyšlo dvojnásob úspěšně. Poslední zápas podzimu chtěli fotbalisté Olympie Ráječko vyhrát i proto, že je naposledy vedl trenér Petr Vašíček.

Výsledek byl asi lepší, než sami očekávali. Veselí nad Moravou si odvezlo debakl 2:8. „Vždycky s oblibou říkám, že hrajete to, co vám soupeř dovolí. Veselí sice bylo slabší, ale my jsme byli naprosto v pohodě a vycházelo nás skoro všechno, co jsme chtěli hrát,“ radoval se po utkání Vašíček.

Na těžkém terénu předvedla Olympia dobrý fotbal a už po půlhodině bylo osudu utkání rozhodnuto. Veselský gólman Michal Motyčka lovil míč ze své sítě čtyřikrát. Na začátku druhé části přidali domácí dvě pojistky a chystali se na poklidný závěr. Tým ze Slovácka sympaticky nechtěl odjet s tenisovým kanárem a góly Vlastimila Klimka a Martina Vaďury jej skutečně odvrátil.

Šestigólovému rozdílu ale nakonec stejně neutekl. „Měli jsme za sebou šňůru nějakých šesti zápasů bez porážky a chtěli jsme ji prodloužit. Ale hlavně bylo vidět, že hráčům tato série správně zvedla sebevědomí. Hráli uvolněně a možná proto se k nám balóny samy odrážely. Na loučení jsme se pečlivě připravovali a jsem rád, že to teď už mému bývalému mužstvu vyšlo,“ řekl Vašíček, který se už v týdnu před zápasem dohodl s vedením na ukončení spolupráce.

Jeho tým tak odehrál sedmý zápas bez porážky. Olympia naposledy prohrála 24. září na hřišti suverénního lídra krajského přeboru Lanžhota 0:2. Série čítá pět vítězství a dvě remízy a Vašíček tak svému nástupci symbolicky předá nejhůře pátý tým tabulky. Zatím je čtvrtý, ale o dva body páté Mutěnice mají k dobru domácí dohrávku s Bučovicemi.

FC Boskovice - FC Ivančice 4:1
Poločas: 2:1. Branky: 22. Müller, 29. Stara, 62. Preč, 67. Novák – 4. Ryška.
Rozhodčí: Smekal – Chabiča, Kosička. ŽK: Müller, Živný – Černý, Jacko. Diváků: 95.
Boskovice: Bednář – Müller, Daněk, Václavek, Černý (87. Feruga) – Preč (73. Hlaváček), Živný (80. Horák), Růžička (46. Kubín), Martínek – Novák (85. Henek), Stara.

Olympia Ráječko – FC Veselí nad Moravou 8:2
Poločas: 4:0. Branky: 18. a 20. M. Sehnal, 23. Lidmila, 27. Sedláček, 47. Mičko, 63., 88. a 90. D. Keprt – 74. Klimek, 85. Vaďura.
Rozhodčí: Krbůšek – Pátek, Julínek. ŽK: M. Sehnal (Ráj.). Diváků: 65.
Ráječko: Němeček – Zeman (49. Horák), Bárta, Sedlák, Müller – R. Keprt, Horáček, Sedláček, Ludmila – Sehnal (49. D. Keprt), Mičko. Trenér: Petr Vašíček.

Autor: Zdeněk Vlach