Fotbalistům Blanska nováčkovská sezona ve Fortuna Moravskoslezské lize nevyšla. Po průměrném podzimu, který zakončili na třináctém místě tabulky, a nevydařeném začátku jara je v soutěži nezachránil ani slušný závěrečný finiš. Po roce se vracejí do divize. Z posledního místa tabulky. Na tom nemůže nic změnit ani případný úspěch v posledním utkání soutěže, které v sobotu sehrají v brněnské Líšni.

Ve středeční domácí tečce Blanenští chtěli navázat na předchozí dvě domácí výhry s favorizovanými soupeři, Viktorií Otrokovice a béčkem Sigmy Olomouc. Jenže „osud“ byl tentokrát proti.

Domácí se zpočátku prezentovali svojí hrou. Z dobrého obranného bloku vyráželi do nebezpečných brejků. Ve druhé půli už převzali režii zápasu a brankou Jindřicha Stehlíka se zaslouženě ujali vedení. Bohužel pak o ně přišli sporně nařízenou penaltou a v době, kdy chtěli za každou cenu strhnout vítězství na svoji stranu, si dali nešťastnou vlastní branku. „Celou druhou půli jsme měli pod kontrolou a je škoda že se nám nepodařilo odskočit o dva góly, protože šance jsme si na to vypracovali. Poklidný ráz zápasu se změnil po odpískání penalty pár minut před koncem. Komentovat to nebudu, protože rozhodčí si zdůvodní všechno,“ jen naznačil trenér Zbyněk Zbořil.

Výsledek utkání už nemohl nic změnit na blanenském osudu, a tak Zbořila možná víc než ztráta bodů mrzela další zranění hráčů. Zápas nedohrál záložník Jiří Kratochvíl a v Líšni určitě hrát nebude. Pro zranění visí otazník i nad startem stopera Stanislava Píška a hrotového útočníka Jindřicha Stehlíka. „To by samozřejmě byly citelné ztráty. Zranění nás provází celý závěr soutěže a teď to bude úplně nejhorší. Takže sestavu asi budu dělat až v Líšni před zápasem. Podle toho, kdo vlastně bude schopný hrát. Škoda, že se soutěž vyvinula takto, přál jsem si, abychom v Líšni měli o co hrát,“ posteskl si trenér Blanska.

Líšeňský tábor je ve zcela jiném psychickém rozpoložení. Ze zdánlivě ztracených pozic má tým nyní záchranu ve svých rukou. Pokud oba zbývající zápasy vyhraje (soutěž za týden zakončí v Hlučíně), zůstane ligový. Pod vedením nového trenéra Miloslava Machálka přidal k podzimním sedmi bodům jarních pětadvacet a dvě kola před koncem poprvé opustil sestupovou čtrnáctou příčku.

Ve střetnutí s posledním týmem tabulky líšeňští fanoušci očekávají potvrzení vzestupného trendu, ale Machálek zůstává nohama na pevné zemi. K opatrnosti ho nabádají vlastní zkušenosti. Na blanenských jarních domácích zápasech byl téměř pravidelným hostem a několikrát viděl Zbořilův tým i venku. „V žádném případě soupeře nepodceňujeme. Jsme si vědomí, že je schopen podat velmi dobrý výkon. Víme, jaký fotbal hrají. Je otázka, jestli to, co na ně budeme chtít hrát my, bude dostatečné. V každém případě nám nezbývá nic jiného než se porvat o vítězství a já doufám, že to pro nás nakonec dopadne dobře,“ řekl zkušený kouč Líšně.

MSFL

SK Líšeň – FK Blansko

Sobota 3. června, 17.00 hodin, stadion Brno-Líšeň, Kučerova ul.

Tabulka:
13. Líšeň 28 9 5 14 40:49 32
16. Blansko 29 6 6 17 31:40 24
Na podzim: Blansko - Líšeň 3:0 (0:0), 73. Kučera, 81. Koudelka, 83. Píšek.