divize D

18. kolo

Vyškov – Blansko – so 22. 3., 15.00

Vyškov je jasným favoritem. „Spokojený bych byl s remízou z každého zápasu z venku, natož ze hřiště lídra," říká trenér Blanska Jiří Hajský. Zimní příprava byla sice podle něj lepší než v minulém roce, přesto se nedá mluvit o úplné spokojenosti. „Z různých důvodů chyběli hráči, takže jsme ani ejden zápas neodehráli kompletní," připomíná blanenský trenér.

K dispozici má až na Hansla, který stále není fit, a Bubeníčka, který na jaře vůbec nenastoupí, kompletní kádr. I když třeba útočník Trtílek s týmem hraje až poslední týden. V generálce Blansko porazilo Boskovice, ty ale hrají I. A třídu. Vyškov těsně prohrál s třetiligovým Zábřehem.

Podzimní jízda vyškovského týmu byla opravdu spanilá. Po porážce v prvním kole v Polné 0:1 už v každém dalším utkání přidával body, v posledních osmi utkání dokonce po maximálním počtu tří. Šňůra bez porážky tedy čítá patnáct utkání.

V zimní přípravě hráli Vyškovští podobně jako Blansko jen sérii přípravných zápasů a nepřihlásili na turnaj v Líšni. Jenže na rozdíl od Blanska mají lepší zázemí. „Zprovoznili jsme kvalitní umělý trávník, takže už nebyl důvod jezdit do Líšně," vysvětlil vyškovský kouč Miloslav Machálek. V kádru se ovšem nic zásadního nezměnilo. Odešli pouze dva hráči, Petru Čoupkovi klub neprodloužil hostování a Sebastian Palla bude půl roku pomáhat Dražovicím v I. A třídě.

„Otevřeně tvrdím, že by nám mělo stačit, že jsme udrželi úspěšný podzimní kádr a doplňovali jsme jen z vlastních zdrojů. Bohužel nám ale udělala trochu problémy zranění. V týmu už byla solidní konkurence a pak se kádr zúžil o čtyři hráče. Takže i generálka se Zábřehem nakonec nebyla testem sestavy, která se v přípravě vykrystalizovala, ale zase jen dalším zkoušením," komentoval Machálek změny v kádru.

Právě Čoupek posílil přes zimu obranu Blanska. Překvapit může ve Vyškově i střelec Jan Koudelka, který přišel do Blanska z Boskovic a má zkušenosti z ligových soutěží.

V prvním utkání doma Blansko s Vyškovem prohrálo 2:3. V sobotu se hraje ve tři hodiny odpoledne.