V utkání s Jihomoravany promarnili fotbalisté Blanska šanci bodově dostihnout svého soupeře a definitivně se zařadit mezi týmy středu divizní tabulky. „Asi jsme se trošku upokojili po dvou dobrých zápasech v Šumperku a v Polné. Možná si někteří hráči mysleli, že to půjde samo. A samo ve fotbale nejde nic,“ upozornil na hlavní příčinu porážky domácí trenér Martin Maša.

Jeho tým nastoupil do zápasu vlažně. Trest přišel po čtvrthodině hry. Z levé strany odcentroval Matěj Kriston, blanenská defenziva nevěnovala míči a pohybu hostujících hráčů ve vlastním velkém vápně dostatečnou pozornost, a tak nehlídaný břeclavský kanonýr Petr Musil neměl problém vstřelit svůj desátý gól a zajistit svému týmu důležité vedení. „Nechytili jsme začátek. Oni se po gólu zatáhli, hráli od půlky a my už jsme se za ně dostávali mnohem hůř. Ale nějaké šance jsme měli, byla tam spousta standardek. Jenže my do nich jdeme jen se zúčastnit a ne se porvat o balón. Takže po těch závarech se k nám míč ani odrazit nemůže. Nejdeme tam dát gól, jdeme tam jen fandit a čekat, jak to dopadne,“ rozvedl své hodnocení Maša.

Blanenští nedokázali svůj herní projev moc změnit ani po přestávce. Břeclav si poměrně v klidu hlídala náskok, a když dostala příležitost, udeřila podruhé. Domácí špatně rozehráli ve středu hřiště, přišel brejk s přesnou koncovkou Kristona. „Byli jsme na soupeře takticky dobře připraveni. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a spoléhali na jednoduché protiútoky. Blansku se v prvním poločase povedlo dobře vystřídat, když poslali do hry Trtílka a hráli na dva útočníky. Od té chvíli jsme měli problémy s jejich standardními situacemi, ale do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli. Celkově jsme hráli tak, jak bychom venku chtěli hrát," komentoval zápas spokojený trenér Břeclavi David Pazdera.

Domácí pak v nastavení svoji mírnou převahu a závěrečný tlak korunovali hlavičkou Dominika Bokůvky právě po standardní situaci, ale na srovnání skóre už jim nezbyl čas. „Územní převaha byla, ale chybí nám takový ten hlad po gólech. Větší chuť jít se porvat o finální přihrávku a dostat balón do brány. Je to moc opatrné a laxní. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli ve dvou předchozích venkovních zápasech. Tedy bojovat a dát hry srdíčko. Pak k tomu můžeme přidat fotbalovost, ale naopak to nefunguje,“ zdůraznil nespokojený blanenský kouč.

Šanci udobřit si ho budou mít jeho svěřenci tento týden hned dvakrát. Ve středu, kdy divize dohrává šestnácté kolo, nastoupí v Rosicích, a v sobotu ve Ždáru nad Sázavou, který se po odstoupení Tišnova zařadil mezi nejžhavější postupové kandidáty. „My se musíme soustředit především na sebe, a jak jsem řekl, vrátit se k fotbalové poctivosti. Jen tak můžeme získat zpět něco z toho, co jsme zbytečně poztráceli doma,“ zdůraznil Maša, který by pro středeční duel v Rosicích měl mít kompletní tým.

FK Blansko – MSK Břeclav 1:2Poločas: 0:1. Branky: 90. Bokůvka – 18. Musil, 68. Kriston. Rozhodčí: Ehrenberger – Malčánek, Zavřel. DS: Bábíček. ŽK: Feik – Ianosteac, Kriston, Hloch. Diváků: 220.
Blansko: Záleský – Imramovský (31. Trtílek), Šplíchal, Bárta, Bokůvka – Gromský, Feik, Kratochvíl (70. Pšikal), Kuldan, Dvořák – Sodomka (70. Šmerda). Trenér: Martin Maša.