Dubňany přišly v týdnu o tři body díky kontumaci zápasu s Vojkovicemi a do Ráječka přijely jako poslední tým krajského přeboru. Formalita v podobě snadné výhry se zvrtla v nepřekonatelnou překážku. Nebyly to jen soupeřovy posily z Hodonína, byl to hlavně přístup týmu Olympie. „Neřekl bych, že jsme je podcenili, spíš chyběl hráčům zápal, hlavně těm, kteří to měli táhnout. Je to špatné, pokud se prezentujeme takovým výkonem před domácími diváky," hodnotil výkon svých svěřenců trenér Ráječka Petr Vašíček.

Ani z jedné strany to nebyla žádná přehlídka, v 5. minutě měl šanci Martin Sehnal, to byla ale jedna z mála příležitostí. Hosté na tom nebyli celý zápas o moc lépe. Přesto se jim povedlo udeřit z akce v 28. minutě, kdy Sviták po přihrávce Kotchiho prostřelil Bednáře.

Ráječko se dál trápilo. V 75. minutě, kdy byl pořád čas něco s výsledkem udělat, si Martin Sehnal neodpustil diskuzi s rozhodčím a ten mu dal červenou. Ráječko tak dohrávalo v deseti, Dubňany udržely vedení a připsaly si první výhru v letošní sezoně na hřišti soupeřů. „Byl to ostudný výkon, nedovedu si to vysvětlit. My se připravíme na prvního, ale s posledním máme problém, to už je u nás tradice. Nedá se nic dělat, musíme přivézt body z Bosonoh a z Bohunic," zlobil se sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Ráječko čeká ve středu v 17.00 dohrávka v Bosonohách, v sobotu od 16.00 pak hraje na hřišti druhých Bohunic.

Fotbalisté divizního Blanska jeli k zápasu do Pelhřimova, který mohli v případě výhry přeskočit. A Blanenští začali sympaticky, dostávali se do zakončení, navíc od 36. minuty hráli domácí bez vyloučeného Vacka, který viděl po ruce druhou žlutou kartu. Jenže domácí oslabení spíš nakoplo. Zaměřili se na obranu a čekali na chyby soupeře. A v 61. minutě se dostal k odraženému míči Niederle a poslal domácí do vedení.

Marný boj

Za tři minuty srovnal Gromský. Jenže v 73. minutě opět Niederle využil nedůslednosti blanenské obrany a zvýšil na 2:1. Blansko už nedokázalo ani srovnat a odjelo z Pelhřimova s krutou prohrou. „Celý zápas jsme byli lepším týmem. Bohužel po vyloučení Vacka se na stopera, kde měli problém, posunul Niederle a obrana byla paradoxně kompaktnější. Zatáhli se a čekali na brejky, my jsme měli tvořit hru. Soupeř hrozil střelami z dálky, nebyly to vyložené šance, my jsme neměli odražené míče," vrátil se k utkání trenér Kugler.

Blansko je v divizi D předposlední a bude muset nutně vyhrát, soupeři nad ním mu už utíkají o dva a více bodů. První příležitost budou mít Blanenští v sobotu, od 16.00 hrají doma se Starou Říší. „Nás zatím nikdo nepřehrál. Musíme si to uvědomit a přestat se bát vyhrát," burcuje po posledních neúspěších své svěřence Kugler.

fotbal, divize D

FK Pelhřimov – FK Blansko 2:1 (0:0)

Branky: 61. a 73. Niederle – 65. Gromský.

Pelhřimov: Matiášek – Benda, Čížek, Vacek, Naniáš – Bartoň (90. Mádl), Kmoch, Niederle, Homolka – Krtek (79. Obranec), Liška (88. Poul). Blansko: Juran – R. Fousek, Šplíchal (36. Nečas), Müller, Šíp – P. Fousek, Bubeníček – Gromský, T. Zouhar (58. D. Šural), Doležel (76. Jarůšek) – Trtílek. ŽK: 32. Vacek, 65. Liška, 87. Obranec – 35. Doležel, 84. P. Fousek, ČK: 36. Vacek (po 2. ŽK).

Diváků: 200.

krajský přebor

Olympia Ráječko – FK Baník Dubňany 0:1 (0:1)

Branka: 28. Sviták.

ČK: 75. Sehnal M. (Ráječko).

Diváků: 200.