Bývalý záložník ligového Zlína či brněnské Zbrojovky se k týmu připojil v uplynulém týdnu.„Trenér Zbyněk Zbořil společně s panem Mertou (mecenáš klubu – pozn. red.) měli zájem delší dobu a společně s Ondrou Sukupem můj příchod několikrát urgovali. Já jsem hledal i jiné možnosti, nakonec to ale dopadlo tak, že jsem přišel do Blanska,“ komentoval Bartolomeu svůj příchod do týmu hrajícího MSFL.

Šestadvacetiletý křídelník tak přináší do týmu Zbyňka Zbořila chybějící prvek. „Bárt nám může pomoci hlavně v zápasech, kdy budeme hrát do plné obrany, protože to nám dělalo trochu problém,“ vidí hlavní přínos nové posily kouč Blanska.

Sám Bartolomeu spatřuje svůj týmový přínos podobně. „Chci pomoct herně co nejvíc, například běžecky, kde vidím svou silnou stránku. A když budu dávat góly, bude to fajn,“ přidává se k názoru trenéra Bartolomeu.

Svou herní premiéru si křídelník užil v předposledním přípravném duelu proti houževnatému Znojmu. Třináctý tým MSFL přijel do Blanska s několika hráči na zkoušku a lídra třetí ligy notně potrápil. Favorizovaní domácí přesto vyhráli 3:1.

Nerozhodný stav trval až do 36. minuty, kdy napadající Tulaydan obral o míč Jíchu a následně předložil balon před branku. Tam si jej našel Tadeáš Fabuš a poslal ho do prázdné branky. „Myslím si, že zápas jsme měli pod kontrolou. Ale góly jsme dávali hlavně po chybách Znojma. Nebýt jich, tak by jsme se tam hodně těžko dostávali,“ hodnotil předposlední přípravný duel trenér Zbořil.

Ve druhé části už Blansko působilo suverénněji, k čemuž pomohl Tadeáš Fabuš, který po čtyřech minutách vystihl rozehrávku Znojma a poslal míč k pravé tyči. „Výsledkově jsme spokojení, měli jsme navíc spoustu dalších šancí, které bohužel gólem neskončily, ale věřím že to do ligy vylepšíme,“ dodával lodivod lídra MSFL.

Vedení 2:0 ještě zvýšil po další chybě v defenzivě hostí Tulaydan, který využil svého postavení na hraně obranné linie. V závěrečných minutách se Znojmo dočkalo snížení, když chybu Záleského potrestal Banzi. „Pokud nás něco trápí, tak je to jako celou přípravu naše marodka. Budeme se modlit, aby se nám před startem MSFL ti hráči uzdravili,“ našel negativum na zimní přípravě trenér domácího celku.

Generálku na jarní část třetí nejvyšší soutěže podstoupí Blansko tuto sobotu proti druholigovému Prostějovu. „Čekám že i díky tomu budeme nachystaní na ligu. Máme strašně těžký los. Uničov, Vyškov, doma Baník a potom venku Zlín, takže od Prostějova čekáme, že nás prověří a otevře nám oči v tom, jak na tom jsme,“ uzavřel Zbořil.

KRYŠTOF SEVERA