Podle průběhu je jasné proč. Domácí vedli, pak prohrávali a po vyrovnání mohli výsledek znova otočit na svoji stranu. „Pětadvacet minut jsme soupeře zmáčkli a nepustili ho téměř k ničemu. Vytvořili jsme si tři čtyři tutovky a bohužel proměnili jsme jen jednu. Soupeř se pak trochu otřepal a začal hrát,“ řekl Maša.

„První půlka mě zklamala. Nebyli jsme v pohybu, prohrávali jsme všechny souboje a vyplynul z toho i ten gól domácích. Měli jsme tam jednu dvě šance, které jsme neproměnili, ale spíš mně vadilo to, že jsme nebojovali, neběhali a nechtěli jsme hrát fotbal,“ doplnil Sobota.

Oba týmy se proti jaru hodně změnily, odešli klíčoví hráči a nahradili je především mladí fotbalisté. Možná proto se soupeři chvíli oťukávali, poznávali se, ale taktovku pak rychle převzali domácí.

Po levé straně utekl Jiří Kratochvíl a Janu Trtílkovi stačilo dva metry od brankové čáry nastavit placírku. „Kluci to na levé straně výborně rozebrali a já už jsem to měl lehké. Podobně i při vyrovnávacím gólu. Nějak se tam neshodli obránci a já jsem tak trochu počítal s tím, že by to nemuseli stihnout. Pak stačilo jen přehodit brankáře, i když to nebyl lehký kop. Ale celkově jsem zklamaný. Remíza je naše ztráta,“ přidal se k oběma trenérům po zápase dvougólový kanonýr Trtílek.

K domácí smůle se po vedoucím brance další blanenské akce dost podobaly útokům české reprezentace proti Německu. Slibně rozehrané kombinace hráči nedokázali zakončit. Nakonec mohou být rádi, že do poločasu udrželi vedení. Hlavičku Pavla Nováka zastavilo břevno a na horní tyčku vytlačil brankář David Záleský i střelu Davida Kováře.

I ve druhém poločase to vypadalo, že si Blanenští jsou svou věci jistí. Takže trest přišel zákonitě. Kovářovu nebezpečnou přízemní střelu Záleský jen vyrazil a Vladimír Maleta zblízka dorážel do prázdné branky.

Pak se z trestného kopu přesně k pravé tyči dolů trefila americká posila Stefan Gualano. „Už v konci prvního poločasu si soupeř najednou čichl k tomu, že by mohl uspět. Přežil vlastní smrt a odvezl si bod. My jsme si vytvořili další tlak a další šance, bohužel to ale bylo ve finální části špatné,“ viděl příčiny dvoubodové ztráty Maša.

„Ve druhé půlce jsme to trochu prostřídali, v poli se to zlepšilo a dostali jsme se do vedení. Měli jsme je udržet. Jenže přišlo to, co děláme pořád, zbytečné chyby, po kterých že dostáváme laciné góly,“ ulevil si Sobota.

Změnit závěrečné bilancování mohl změnit znova Trtílek a tři minuty před koncem i Dominik Šmerda, ale jeho oblouček zapadl s tečí brankáře Karla Procházky na síť z opačné strany břevna.

FK Blansko – HFK Třebíč 2:2
Poločas: 1:0. Branky: 15. a 77. Trtílek - 58. Maleta, 70. Gualano. 
Rozhodčí: D. Černý - Kadlec, Hudec. DS: Šoukal. ŽK: Novák (Tr.). Diváků: 186.
Blansko: Záleský – Bokůvka, Šplíchal, Feik, Imramovský - Chloupek (81. D. Šmerda), Závodný, M. Šmerda (77. Škrabal), Pšikal, Kratochvíl – Trtílek. Trenér: Martin Maša.
Třebíč: Procházka – Gualano, Houser, Karásek, Bence - Valíček, Novák, Lorenc (46. Suchna), Kafoněk (67. Oberreiter) – Maleta, Kovář (90. Renát). Trenér: Michal Sobota.