Je na to zkrátka zvyklý. „Běžně ani o prázdninách nevydržím jen tak sedět a snažím se na sobě pracovat. Teď jsou všichni doma, ven se může maximálně na procházku či nějaký výběh. Každopádně se snažím udržovat, co nejlíp to jde. K individuálnímu plánu ještě posiluji,“ přiblížil Buchta.

Odchovanec brněnské Zbrojovky zároveň působí jako trenér v regionální fotbalové akademii, kde cepuje budoucí naděje českého fotbalu. I to se nyní snaží dělat alespoň na dálku. „Teď je to samozřejmě náročnější, ale děckám připravuji plán. Jsou tam kondiční věci, ale nezapomínáme ani na silovou připravenost formou tabaty, kompenzační cvičení a podobně,“ přiblížil.

Svěřence se snaží motivovat pomocí rozličných výzev. „Jsou to různé technické věci či cvičení na časový limit. Jako trenéři se jim snažíme jít příkladem, čímž udržujeme sebe i kluky. Díky tomu vidí, že to jde i v karanténě. Videa a časy si sdílíme, což vytváří motivaci napříč celým týmem,“ doplnil Buchta.

Co bude dál, zatím neví. „Nemám vůbec žádné informace ze svazu ani klubu. Nevíme, jestli se soutěž dohraje nebo ne. Pokud ano, bude se ale prakticky začínat od znovu a celá zimní příprava, která se nám povedla, bude zapomenuta. Minimálně měsíc si totiž nezahrajeme. Myslím, že o to těžší pro nás bude případně obhájit první místo,“ poznamenal.

Fotbalisté Blanska jsou v Moravskoslezské fotbalové lize nováčky, do soutěže však vlétli ve velkém stylu. Našlapaný tým naloupil v 18 zápasech 36 bodů a vyhřívá se na čele tabulky. „Mančaft je nadstandardní. Loni v divizi mě to hodně bavilo, fotbalově jsme většinu soupeřů výrazně převyšovali, což byla zábava. Tady je to náročnější, ale zase máme ještě o něco kvalitnější mužstvo,“ připomněl Buchta turbo jízdu minulým ročníkem.

Blansko tehdy opanovalo divizi D s jedinou porážkou na kontě. To v MSFL museli Jihomoravané zatím kapitulovat čtyřikrát. „Kondičně i takticky je to tady těžší, ale baví mě to. Kvalita v soutěži je a zahrajeme si dobrý fotbal. Máme tu super partu, některé kluky znám už ze svých předešlých angažmá. V Blansku jsem hodně spokojený, myslím, že nám tu nic nechybí,“ vyzdvihl.

JAROSLAV GALBA