O víkendu zajíždělo Blansko na půdu Chrudimi, kde zejména ve druhé půli nedávalo soupeři mnoho prostoru, ale výsledek to nepřineslo a odvezlo si pouze prohru 0:1. Problémem Blanska je jednoznačně proměňování gólových příležitostí.

V zápase s Hradcem byl dvakrát v jasné šanci Žák, výsledek? Břevno a střela mimo branku. V utkání s Chrudimí právě Žák dokázal v první půli to samé, nejprve branku v dobré pozici těsně minul, chvíli před pauzou trefil z přímého kopu břevno.

Blanenští fotbalisté se po desátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nacházejí na dvanáctém místě.
Blansku k úspěchu chybí branky, z Chrudimi dovezlo těsnou prohru

Blanenští tak musí zabrat, pokud se chtějí před zimní pauzou alespoň trochu odpoutat od sestupových příček. Šanci k tomu budou mít už ve středu od půl druhé odpoledne doma proti Ústí nad Labem. „Uvědomujeme si vážnost situace a uděláme všechno pro to, abychom v posledních dvou zápasech brali co nejvíc bodů,“ zní odhodlaně z úst Filipa Žáka.

Utkání může výrazně napovědět, zda-li blanenští fotbalisté přezimují ve vodách, které notně zavánějí sestupem, nebo si jim na poslední chvíli podaří utéct hrobníkovi z lopaty a posunou se v tabulce blíže středovým příčkám.