Dva a půl tisíce lidí v blanenských ochozech na zápas s Hulínem. Čtyřiadvacet let starý výjev se asi nezopakuje, přestože jde o zápas pravdy. Tak se dá nazvat sobotní duel o první místo v divizi. Blansko je o skóre druhé, výhra by ho posunula na první místo a zároveň upevnila sebevědomí nováčka divize. „Chceme vyhrát, ale jde o šest bodů, při závěrečném sčítání se může hodit i remíza,“ upozorňuje trenér Blanska Petr Vašíček na důležitost zápasu.

Jarní část začalo lépe Blansko. Po výhře v Humpolci nad Havlíčkovým Brodem a domácímu deklasování sousedního Rájce však přišla porážka v Rousínově. Blansko přišlo po deseti zápasech o svou neporazitelnost, brankář Slanina po pěti a půl hodinách čistého času o neprůstřelnost.
Navíc byl ve druhém poločase střídán. „Necítil se dobře už před zápasem, nebyl schopný jej dohrát,“ řekl Vašíček. O nasazení blanenské jedničky se rozhodne až dnes. V sestavě Blanska by se měl objevit od začátku Kleveta, Farník i Kugler. V útočné dvojici doplní Čejku netradičně kapitán Libor Němec.

O poznání rozpačitěji se ze zimního spánku probudil Hulín. Lídr soutěže ve třech zápasech remizoval a na čas přenechal první místo rivalovi z Blanska. „První tři utkání nám výsledkově příliš nevyšla, měli jsme dost zraněných hráčů,“ říká trenér Hulína Petr Zapletal. Problémy s marodkou však vyřešil a do Blanska slibuje přijet s kompletní sestavou včetně potrestaného Mršťáka.

„Hulín je velice vyrovnané mužstvo. V obraně si musíme dát velký pozor na Paciorka. Ten pokud chce hrát, je velice nebezpečný,“ varuje před utkáním trenér Vašíček. Podle hulínského Zapletala obě mužstva svůj herní styl znají. „S Petrem se dobře známe, Blansko sleduji, naposled jsem viděl jejich zápas s Rájcem. O výsledku budou rozhodovat maličkosti,“ myslí si Zapletal. Zároveň věří, že zápas přiláká dost diváků.

Před čtyřiadvaceti lety hrálo Blansko barážový dvojzápas o postup do divize právě s Hulínem. Oba dva zápasy vyhrálo 1:0 a postoupilo na úkor favorizovaného soupeře. Na domácí utkání tehdy přišlo dva a půl tisíce lidí.

Blanenští dobře vědí, že podobná návštěva je dnes pouze zbožným přáním a že fotbal v Blansku zajímá momentálně mnohem méně lidí. Prezident klubu Radomír Linkenseder přesto doufá, že si lidé cestu na stadion najdou. „Jestli na utkání s Hulínem nepřijde alespoň osm set lidí, tak už je asi zbytečné, je nějak více lákat. Atraktivnější soupeř už k nám v divizi přijet na jaře nemůže,“ upozorňuje Linkenseder.