Fotbalisté Blanska mají za sebou zatím nejlepší týden. Poprvé v soutěži vyhráli, když překvapili na hřišti Baníku Ostrava. Z domácího zápasu s Uničovem vydobyli alespoň bod. V neděli dopoledne je čeká těžká zkouška na hřišti pátého Zlína.
Divizní Rájec je třetí od konce, šanci na zisk důležitých bodů bude mít s dalším mužstvem ze spodních pater tabulky, doma přivítá Napajedla. Boskovice jsou na tom o něco lépe, navíc hostí poslední tým divize, Otrokovice.
Černý kůň krajského přeboru Ráječko se drží na špici a nenápadně sbírá jedno vítězství za druhým. Sérii může prodloužit na hřišti posledních Hrušovan. Ty však potřebují body jako sůl.
V I. B třídě Černá Hora vyhrála první poločas derby s Olešnicí. V tom druhém si však nechala nasázet tři góly a prohrála. Teď ji čeká Rousínov B. Ani jeden tým na tom není zrovna nejlépe, útěchou může být Černohorským, že Rousínov ještě z venku nepřivezl ani bod. Lipovec se už v soutěži trochu rozkoukal, na jeho hřišti jej prověří čtvrtá Svratka Brno.
V okresním přeboru uvidí diváci bratrovražedný boj Kotvrdovic s Jedovnicemi. Jedovnice jsou třetí, Kotvrdovice třetí od konce. V derby však neexistuje favorit.
Ve třetí třídě se potkají dva ambiciózní týmy. Olomučany loni těsně prohrály boj o postup, Lažany prolétly čtvrtou třídou až na špici trojky. Úplný vrchol momentálně oběma týmům uniká.
Ve čtvrté třídě se v sousedském derby dvou tonoucích poměří Svitávka s Voděrady. Útok na prvenství je naopak v sázce ve druhém duelu Doubravice B s Adamovem.