Zranění střídalo zranění. Když však nastoupil, byl na hřišti hodně vidět. Na jaře dával v divizi klíčové góly. V sobotu to byl v Otrokovicích jeho zápas. Vstřelil dvě branky. Přitom byl na hřišti jen pětadvacet minut. „Strašně jsme to chtěli udělat a vyhrát. Povedlo se,“ radoval se po zápase sprškou šampaňského zkropený Farník.


Utkání s Otrokovicemi bylo pro Blansko zápasem roku …
Těžký utkání. Věděli jsme, do čeho jdeme. Šlo o všechno. Nesměli jsme tady v Otrokovicích ztratit body, protože Žďár byl za námi jenom o bod. Kdyby to nevyšlo, byl by celý rok dřiny v háji. My se ale připravili a udělali maximum, abychom vyhráli.


Vy osobně máte za sebou smolnou sezonu. Moc jste toho neodehrál. Prakticky už druhým rokem jste byl zraněný

Měl jsem velké problémy. Zranění, které se pořád vracelo. Byl jsem z toho psychicky špatný. Dost mě to svazovalo. Dva zápasy jsem odehrál pak tři ne. Pak zase něco odehrál a opět se zranil. Jsem strašně rád, že se mi na jaře podařilo vrátit.


Vstřelil jste v utkání dvě branky. Byl to pro vás životní zápas?

Já si myslím, že to byl pro mě jeden z největších zápasů. Možná životní (úsměv). Naskočit tam na pětadvacet minut, dát dvě branky a nakonec vyhrát v divizi. To se mně ani ve snu nezdálo. Strašně jsme to ale dneska chtěli udělat. Povedlo se. Velký úspěch. Ono to ale není jenom o zápase. Ten tým je jako rodina. Jste čtyřikrát týdně na hřišti, spousta tréninků. Je to něco víc.

Jak jste viděl vaše branky?

Před prvním gólem vybojoval Martin Sehnal míč a posunul mi ho do vápna. Já šel do šprajcu. Podařilo se mi to ještě před bekem v poslední chvíli ukopnout a gólman na křižnou střelu už nestačil reagovat. Druhý gól mi opět připravil Sehnal. Sklepl míč hlavou, já si ho stáhl na zem a prudce zabrzdil. Obránce u mě nebyl na těsno. Gólmana jsem zblízka už pak prostřelil.

Branky přišly až po změně stran. V prvním poločase jste se trápili …
První půlku jsme hráli v hrozné křeči. Byli jsme pod tlakem.

Pět kol před koncem opustili tým po neshodách s vedením klubu trenéři. Podle výsledků za nimi zůstala ale spousta dobré práce …
Hráli jsem i za ně. Petra Vašíčka a Tomáše Šenka. I za Honzu Adámka. Trenéři mají velký podíl na tom kam jsme se dostali. Mrzí mě jak to dopadlo. Už jsem to komentoval, ale myslím, že všechno špatný je k něčemu dobrý. Oběma přeji, ať se jim daří. Třeba se ještě někdy potkáme.

V posledních kolech vaše tréninky vedl Petr Čuhel …
Odvedl dobrou práci. Má u hráčů respekt. Dokázal nás na poslední zápasy a hlavně na ten poslední pořádně vyhecovat.

Vyhráli jste v divizi. Vedení může přihlásit vyšší soutěž. Už víte, jestli tedy budete třetí ligu?
Všechny ty řeči ohledně postupu a tak jsme hodili za hlavu a soustředili se jen na ten poslední zápas s Otrokovicemi. Co bude dál ještě vážně nevíme.