„Jsme nadmíru spokojení," potvrdil trenér a koordinátor FC Boskovice Jiří Vorlický.

Mikulov a Boskovice byla další dvě místa, která hostila největší turnaj desetiletých fotbalistů v České republice E.ON Junior Cup. Do velkého finále, které se hraje 8.-9. září v Otrokovicích postupují jako vítězové z Mikulova fotbalisté SK Líšeň a z Boskovic pak domácí Boskovice.

„Mikulovské regionální kolo přineslo jednu zajímavost. Během turnaje jeden z brankářů nahlásil gól, kterého si sudí nepovšiml a za své chování pak automaticky získal bílou kartu fair play, která je novinkou letošního turnaje a udělují ji nejen rozhodčí, ale i samotní diváci. Ti navíc soutěží o týdenní zápůjčku elektromobilu Smart Ed energetické společnosti E.ON," uvedl Marek Pagač z pořadatelské­ho týmu.

V Boskovicích se během turnaje také natáčelo. „Kameramany se stali samotní diváci, kteří svými reportážemi soutěží o videokameru. Tu získá ten, kdo v průběhu celého Junior Cupu natočí nejlepší video a „kopne" ho do sítě, tedy na internetové stránky E.ON Rodinného fotbálku," upřesnil Pagač.

Boskovičtí hráči turnaji kralovali. Ve finále porazili Žďár nad Sázavou 11:2 a i v dalších šesti zápasech zvítězili dvouciferným výsledkem. Bohdalice formu domácích dokonce odnesly osmadvaceti brankami.

Nejlepším gólmanem turnaje v Boskovicích byl vyhlášen Radek Toncer z Rudice a titul nejlepšího hráče získal Lukáš Vorlický z domácího FC Boskovice, kterému patří i titul nejlepšího střelce. Lukáš Vorlický tak navštíví týdenní fotbalovou školu brankáře Petra Čecha, který je partnerem E.ON Junior Cupu. „Lukáš se tam moc těší, bude to pro něj skvělá zkušenost," uzavírá Jiří Vorlický.

E.ON Junior Cup Boskovice

Finále: Žďas Žďár nad Sázavou – FC Boskovice 2:11

Konečné pořadí

FC Boskovice
FC Žďár nad Sázavou
AFK Tišnov
FK Apos Blansko
FK RudiceSK Slatina
MFK Vyškov
SK Slavkov u Brna
ASK Lipůvka
FK Pustiměř
SK Sokol Lipovec
Sokol Bohdalice