„Rozhodně jsme se vstupem do druhé půlky sezony výsledkově spokojení, ale těžší utkání jsou teprve před námi. Stále máme rezervy, na kterých musíme zapracovat, pokud chceme dál vítězit,“ krotí Vašíček nadšení.

V sobotu Ráječko vyhrálo na hřišti Novosedel 4:0, když se mu povedly závěry obou poločasů, v nichž se vždy dvakrát prosadilo. Navázalo tak na týden starý úspěch z Moravského Krumlova, kde o výhře 3:2 rozhodlo už v prvním poločase. „Zatím je brzo na hodnocení jara, terény navíc ještě nejsou po zimě ideální, což trochu brzdí fotbalové představení. Ale za dvě důležité výhry nad týmy, které bojují spíš o záchranu, jsme rádi. Na týmy z čela tabulky ale takové výkony nemusí stačit, proto stále hledám možnosti zlepšení naší hry,“ připouští Vašíček.

Před startem jara volal trenér Ráječka zejména po zpevnění obrany, což se jednou udrženou nulou ze dvou pokusů dá považovat za dobrý posun ke splnění tohoto cíle.

EFEKTIVITA V ÚTOKU

Neméně důležitá je také efektivita v útoku a v té drží hráči vysoký standard. Se 44 nastřílenými brankami jim patří třetí místo v soutěži. „Dost gólů dáváme dlouhodobě, udržujeme nastavenou laťku. Naší největší silou je, že se dokáže prosadit spousta kluků, nestojí to na dvou kanonýrech,“ uvědomuje si.

Nadcházející neděli se Ráječko představí poprvé na jaře před domácím publikem, o další tři body zabojuje proti čtrnáctému Rousínovu. „Tento soupeř měl špatný začátek sezony, to se s ním teď táhne. Nicméně po změně trenéra ožil, hráči dostali nový impuls a budou dobře připravení. Rozhodnout můžou standardky nebo jen větší chuť jednoho týmu porvat se o vítězství,“ tuší šéf kabiny Ráječka, které se v případě zaváhání soupeřů může za výhru posunout až na vytoužené čtvrté místo tabulky krajského přeboru.

ADAM HAVEL