Fotbalový fanoušek na Blanensku nebude v dlouhé zimní přestávce ochuzen o pravidelnou porci trestňáků, ofsajdů, branek a diskuzí za pomezní čarou. Do ochozů boskovického stadionu s umělou trávou třetí generace lákají dva zimní turnaje. Vyplní sedm víkendů zimního fotbalového spánku. Oba turnaje startují již tuto sobotu.

Artézia Cup načne třetí ročník, Sita Cup je novinkou. Artézia Cup má za hrací den sobotu. V osmičlenné společnosti nechybí zástupci regionu v divizi. Domácí Boskovice, nováček soutěže a meteor podzimu Blansko. Kvarteto z řad divize doplňují fotbalisté Protivanova a Rájce-Jestřebí. Po klopýtnutí Blanska v závěrečném utkání a střelecké explozi rájeckého bombarďáka Crháka to byli právě Ráječtí, kdo se nakonec loni radovali z celkového prvenství.

Osmičku uzavírají týmy z krajského přeboru. Svitavy a Moravská Třebová společně s Jesencem a Lošticemi, hrajícími nižší krajské soutěže. „Původně byla do turnaje přihlášena i třetiligová Lipová. Céčko ligové Olomouce. Nakonec z toho sešlo. Chtěli trénovat pohromadě v Olomouci. Účast na turnaji by jim nabourala harmonogram přípravy,“ poznamenal Milan Strya ze Služeb Boskovice, které fotbalovou akci pořádají. Podle jeho slov však neúčastí Lipové kvalita turnaje nikterak neutrpí. „Čtyři divizní družstva a zbytek kvalitní týmy z krajských soutěží. Myslím, že obsazení turnaje je na vysoké úrovni,“ dodal Strya.

Boskovický stadion jako zatím jediný na okrese disponuje umělým trávníkem třetí generace. Turnaj je tedy ideální prověrkou před začátkem fotbalového jara. V prvním sobotním kole na sebe narazí Boskovice a obhájci trofeje Rájec-Jestřebí.

Neděle budou patřit Sita Cupu. „Dá říci, že je to béčková skupina Artézia Cupu. Herní systém a pravidla jsou stejná. Startují zde týmy z okresních přeborů a prvních tříd. Je to šance pro okresní mančafty zahrát si v rámci přípravy s kvalitními týmy,“ uzavřel Strya, který ještě loni vedl boskovický divizní tým.