První družstvo Kotvrdovic hledalo těžce soupeře a jezdilo za nimi hrát přátelská utkání třeba i 80 km daleko. Postupně vznikly další jedenáctky žen v Lažanech a v Drnovicích u Lysic. Tyto tři celky odehrály dva ročníky okresní soutěže žen. Drnovice se potýkaly s menším počtem hráček, a tak se Lažany a Kotvrdovice podělily o první a druhé místo, když se z vítězství v roce 2006 radovaly Lažany a v roce 2007 Kotvrdovice.

Letos přibyl tým Kunštátu. Jeho hráčky se herně celkem rychle dotáhly na úroveň ostatních okresních celků. Všechny čtyři okresní jedenáctky žen se v sezoně 2007-2008 přihlásily do druhé ligy žen – MSLŽ. Předcházející sezónu existovala první liga celorepublikově a na Moravě MSLŽ, kterou hrálo ve dvou skupinách 20 týmů. Do této sezony přibylo do MSLŽ 13 nových týmů a byly vytvořeny skupiny tři.

Po jasných prohrách se zkušenějšími týmy MSLŽ je slyšet mnoho skeptických hlasů. Tomu, kdo nemá přehled o fotbale žen, se zdá realita krutá. Je dobré si uvědomit, že všechny ostatní týmy mají víceleté zkušenosti z této soutěže, a ty se musí projevit. Týmy z první půlky tabulky také začínaly ve vyšších soutěžích, a jak říkají hráčky těchto jedenáctek, jejich začátky byly velmi podobné. Ve skupině B jsou také na čele celky zkušené a dávají ochutnat nováčkům stejnou měrou jako vedoucí celky naší skupiny týmům z Blanenska.

I přesto, že fotbal žen si nenašel místo u všech sportovních fanoušků, baví stále více dívek a žen všech věkových kategorií. S fotbalem to myslí vážně, trénují, hrají a prožívají jej naplno nejen na hřišti, ale i v soukromí nebo na internetových stránkách svých jedenáctek.
Pro rozvoj ženského fotbalu je důležité zázemí daného klubu, kde děvčata hrají, zda mají ty mladší možnost hrát za žáky, i jak jsou přijímány ostatními v okolí a v rodinách. Velmi důležitá je podpora fotbalu žen u oddílů, obcí a sponzorů. Všem jim patří dík za podporu.

Jak bude vypadat další sezona, nevíme, ale lze říci, že bude opět jinak organizována. Napovídá tomu stále se zvyšující zájem o fotbal u žen a dívek. Náš okres je názorným příkladem. Další ženské týmy se zformovaly v Boskovicích a v Ráječku, jejich hráčky začaly letos trénovat a mají za sebou odehraná přátelská utkání.