Ve čtvrtek dohrávali derby z prvního kola dorostenci Blanska s muži. První poločas skončil 2:1 pro kombinovanou sestavu z A a B týmu mužů. Po přestávce se svěřenci trenéra Hajského rozstříleli a zápas nakonec skončil 7:1. U B týmu rezignoval minulý týden trenér Sedláček a vedení klubu by mělo v nejbližších dnech představit nového kouče.

V sobotu čekal dorostence Blanska v Artézii ještě horší debakl. Zápas s Kunštátem přitom začal slibně. „Vstřelili jsme první branku. Jenže pak si asi kluci mysleli, že to půjde samo, a najednou jsme prohrávali 1:2," popsal kunštátský kouč Loukota.

Ještě do přestávky ale Kunštát zabral a rozhodl zápas. Poločas totiž skončil 6:2. Po přestávce dorazili Kunštátští blanenské mladíky dalšími čtyřmi góly a vyprovodili je dvojcifernou výhrou 10:2. „Výsledek vypadá jednoduše, ale dorostenci Blanska jsou hodně šikovní, snažili se, jenom jim chyběla ta síla a vyspělost," ocenil soupeře Loukota.

V utkání vstřelil čtyři branky Haničinec, který do Kunštátu přišel v zimní přípravě. „Doufám, že to dotáhneme a bude u nás hrát," přeje si trenér Kunštátu.

Kunštát všechny tři zápasy vyhrál a s devíti body vede tabulku turnaje.

Ve druhém sobotním zápase na sebe narazili sousedé a rivalové z I. A třídy Rájec s Bořitovem. A i tady hráči dodrželi vysoký počet gólů. Utkání skončilo divokou remízou 4:4.

Remíza v derby

V neděli pak přehrála Kuřim 3:0 Moravskou Třebovou. Ta je předposlední, stejně jako dorost Blanska nemá žádný bod a navíc má zatím na turnaji nejhorší útok, fotbalisté dali pouze dvě branky.

Na neděli se přesunulo derby domácích Boskovic s Blanskem. Ve vyrovnaném zápase ještě čtvrt hodiny před koncem hosté vedli 2:1. V 77. minutě vyrazil gólman Blanska míč před sebe, první byl u něj Stara a z malého vápna vystřelil domácím remízu.

„Nejsem spokojený, měli jsme dnes vyhrát. Šance jsme na to měli a neproměnili jsme je. Soupeře jsme nechali v 45. minutě po našich chybách dát na 1:2. Šance byly na obou stranách, dneska Blansku dobře zachytal gólman," zhodnotil utkání trenér Boskovic Milan Peša.

Na lavičce Blanska zápas koučoval za chybějícího Sedláčka Miloš Vašák, který funguje jako asistent trenéra Hajského u áčka. A s remízou byl spokojenější než jeho protějšek. „Já jsem spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. Mile mě překvapili hráči áčka i béčka, odehráli to velmi slušně. Myslím si, že jsme byli i chvíli lepší a možná jsme si zasloužili i vyhrát," řekl Vašák.