Trtílek dal hned v prvním utkání letošní divize hattrick, pak se mu ale přestalo dařit proměňovat šance. „Je to špatné, naštěstí jsme vyhrávali a góly dávají i další hráči. Já věřím, že se zase chytnu, měl bych dávat góly," popisuje Trtílek. Nálada v blanenské kabině je po výhře nad Havlíčkovým Brodem dobrá, u soupeře už je to po prohře s Kozlovicemi horší, doma bude chtít neúspěch odčinit.

V krajském přeboru prohrály domácí zápasy Ráječko i Boskovice a jedou to napravit na hřiště soupeřů. A ani jeden tým to nebude mít lehké. Olympia míří na hřiště třetí Moravské Slavie Brno, která patří k nejproduktiv­nějším týmům. Boskovice hrají s Inzert Expresem Znojmo. Ten má sice jen o dva body víc, ale asi žádné mužstvo nemá v současnosti tolik zraněných jako Boskovice. „Zatím se nikdo z marodů nevrací, pomalu začal trénovat Fojt, doufám, že do čtrnácti dnů se dostanou na hřiště i Müller a Kolář," vypočítává hráč a trenér Boskovic Lukáš Martínek. Sám nehraje kvůli nataženému lýtkovému svalu. „Teď zvažuji, jestli to risknu a nastoupím už teď, nebo radši počkám do příštího týdne," doplnil Martínek. Boskovickým se ve zdecimované sestavě výsledkově nedaří, pomáhají si náhradníky i posilami z farmářského Prostějova. Přesto nepropadají panice, jsou sice se šesti body třetí od konce, ale na místa před nimi jim zatím nechybí moc. „Při pohledu do tabulky je jasné, že tam určitě nechceme prohrát," potvrzuje Martínek. Boskovice hrají v sobotu a klub zajistil pro fanoušky autobus, odjíždí ve 12.30 od stadionu.

V Kunštátě je po dvou domácích výhrách veseleji, v neděli jede do Žebětína, který je hlavně doma velice nepříjemný soupeř. Ovšem letos se mu zatím tolik nedaří, vyhrál jen jednou a po Tasovicích obdržel v dosavadních zápasech nejvíc branek.

Těžko by někdo hádal před sezonou, že v půlce podzimu na tom budou v I. B třídě nejlépe z Blanenska Jedovnice a Vilémovice. Oběma týmům se zatím daří a drží čtvrté a šesté místo. Doma hrají pouze Rájec, který hostí druhé Pačlavice, a Vilémovice. Ty se připravují na duel s pátými Medlánkami, které mají stejně bodů. „Samozřejmě chceme pokračovat v dobrých výsledcích, ale je to těžký soupeř, uvidíme ještě, jestli budeme kompletní," říká před víkendem člen výboru TJ Vilémovice Milan Kučera. V Rájci i ve Vilémovicích se hraje v neděli od 15.30.