FK Apos Blansko

Brankáři: Aleš Slanina (1980), Karel Švancara (1984).

Obránci: Radim Bubeníček (1984), Martin Klimeš (1979), Michal Hájek (1983), Petr Šíp (1986), Ondřej Španěl (1985),Jan Novotný (1989), Ondřej Pokorný (1985), Ondřej Kuda (1990).

Záložníci: Tomáš Kleveta (1975), Radim Farník (1979), David Bednář (1984), Kamil Janíček (1986), Libor Němec (1978), Lukáš Dvořáček ( 1988), Jan Nečas (1984).

Útočníci: Martin Sehnal (1981), Zdeněk Traxl (1983), Marek Pernica (1988).

Přišli: Michal Hájek (přestup MKZ Rájec-Jestřebí), Jan Novotný (hostování 1. FC Brno), Ondřej Španěl (host. SK Olympia Ráječko), Ondřej Pokorný (host. MSK Břeclav), Lukáš Dvořáček (host. 1. FC Brno), Libor Němec (návrat z host. SK Líšeň), Marek Pernica (návrat z host. SK Olympia Ráječko), Ondřej Kuda (z dorostu).

Odešli: Luděk Kugler (přestup MKZ Rájec-Jestřebí), František Karaffa (konec smlouvy), Petr Filip (konec host. FC Vysočina Jihlava), Ivo Lazarov (konec host. Velké Losiny), Petr Čejka (1. FC Brno, odchod do SK Líšeň).

Trenér: Petr Vašíček, Asistent: Tomáš Šenk, Předseda: Alois Ťoupek

FK Forman Boskovice

Brankáři: Marek Gruber (1990), Marek Šmíd (1985), Jindřich Bednář (1992).

Obránci: Ondřej Doležel(1985), Josef Vykoukal (1980), Jakub Horák (1988), Pavel Martínek (1981), Dalibor Kocúrek (1974), Ondřej Václavek (1986)

Záložníci: Petr Žilka (1989), Antonín Preč (1989), Jan Horák (1990), Jiří Fojt (1991), Jiří Vorlický (1976).

Útočníci: Jaroslav Kašpar (1987), Michal Horák (1991), Martin Odehnal (1989), Tomáš Matula (1990), Jiří Janíček (1984), Michal Havlík (1990).

Přišli: Marek Grubber (hostování 1.FC Brno), Tomáš Matula (hostování Prostějov), Jiří Vorlický, Jindřich Bednář, Michal Horák (hostování Olešnice), Michal Havlík (hostování Bořitov).

Odešli: Jan Havlíček, Lukáš Martínek (oba odchod do Rakouska), Petr Švéda, Otakar Cetkovský, Vladan Horák, Ondřej Dostál, Robin Müller, Radek Škarabela (všichni ukončení hostování), Radek Ošlejšek (odchod na hostování).

Trenér: Radim Weisser, Vedoucí: Karel Dvořák, Prezident klubu: Pavel Holcner.

Blansko roli favorita přijímá

Po raketovém postupu do ligy se blanenští fotbalisté ve třetí nejvyšší soutěži ohřáli jen jednu sezonu. Před startem divize se vedení klubu podařilo udržet většinu klíčových hráčů a podle slov trenéra Petra Vašíčka má Blansko tým, který by měl hrát na špici tabulky.

„S mančaftem, co máme, bychom měli hrát o čelo tabulky. Vše ostatní by byl neúspěch. Ale říct, že hrajeme jednoznačně na postup, je předčasné,“ poznamenal Vašíček s tím, že se tým, který hrál v minulé sezoně ve třetí lize, podařilo prakticky udržet pohromadě. „V obraně jsme přišli o dva hráče. Náhradu se nám však podařilo sehnat. Novotný, Pokorný i Španěl podali v přípravě solidní výkony,“ přiblížil Vašíček.

Do Blanska se po ročním angažmá v Rájci a v Líšni vrací někdejší kapitán týmu Libor Němec. Právě Němec neopouštěl před rokem Blansko v dobrém. „S Liborem jsme si už všechno vyříkali. Když bude šlapat, bude to dobře pro něj i pro celý tým,“ řekl Vašíček. V útoku budou Blanenští po odchodu Čejky spoléhat na údernou dvojici Traxl – Sehnal.

Boskovice v nové sestavě

Z boskovického týmu odešlo po zpackané sezoně, kdy se podařilo tak tak zachránit divizi, devět hráčů, z toho většina ze základní sestavy.

Kanonýr Havlíček a Lukáš Martínek odešli do Rakouska, z týmu zmizel i agilní Ošlejšek, gólman Švéda nebo Vladan Horák, Müller či Dostál, kterým skončilo hostování.

„Ne všichni odevzdávali pro Boskovice maximum,“ komentuje to trenér Radim Weisser, který bude sázet hlavně na čerstvou krev z dorostenecké kategorie.

Naopak do týmu přibyla výrazná posila, zkušený matador Jiří Vorlický, který se vrací po přestávce zpátky jako hráč A mužstva. „Vorlického jsem chtěl už v zimě, podařilo se to až teď. Je to zkušený hráč, který by měl přenést na hřiště pokyny z lavičky,“ myslí si o Vorlickém, který spolu se zkušeným Vykoukalem, Martínkem a Kocúrkem bude usměrňovat dravé boskovické mladíky, Weisser.

Boskovice měly dva roky po sobě před sezonou smělé plány, na konci roku se však pokaždé horko těžko zachraňovaly v divizi. Letos je trenér Weisser opatrný. „Chceme na podzim posbírat dostatek bodů, abychom měli klidnější jaro,“ naráží na nepochopitelné výpadky Boskovických ke konci soutěže. Mistrovské zápasy prověří jeho strategii.

HYNEK SKOTÁK
JAN CHARVÁT