Ráječko o víkendu vyhrálo na Spartě a v dohrávce jelo do Rousínova. Tým byl kompletní až na distancovaného gólmana Jindřicha Bednáře. Do brány se tak postavil trenér gólmanů Miroslav Lošťák. „Ve 44 letech odvážný počin, ale rozhodně jsme si byli jistí, že soupeř bude mít s tímto skvělým brankářem problém," okomentoval nezvykle obsazený post Bláha.

Hosté zatlačili soupeře, ale nedokázali se prosadit do zakončení. Až ve 24. minutě, kdy rychlý brejk Mička zakončil Martin Sehnal. Ten mohl přidat druhou branku za pár minut, jeho hlavičku pod břevno ovšem zneškodnil domácí gólman. Další série šancí Ráječka vyvrcholila nastřeleným břevnem před koncem poločasu.

„Za těsného náskoku 1:0 jsme se obávali nástupu domácích do druhé půle a jejich touhy po vyrovnání. Místo toho šli naši hráči za zvýšením náskoku," uvedl Bláha. Jeho tým se podruhé radoval v 50. minutě, po akci Mička a Martina Sehnala skóroval Líznara. Za tři minuty už to bylo 3:0 pro Ráječko. Přes hřiště se přehnal Neděla, ustál fauly a nahrál na gólovou hlavičku Martinu Sehnalovi. Další branku Sehnalovi zmařil odmávaný ofsajd. Další šance už gólem neskončily, Lošťáka v bráně Ráječka domácí příliš nezaměstnali, s nebezpečnou střelou v závěru zápasu si poradil. „Jsem rád, že jsme se vrátili k tomu, co jsme si říkali na začátku sezony, a že to přináší i výsledky," pochvaloval si kouč Ráječka Petr Vašíček.

„Dnes bych chtěl pochválit zase celý tým. Obrana zahrála téměř bezchybně. Záloha dřela a útok Sehnal–Mičko byl nezastavitelný. Příjemně mě překvapil Martin Neděla, který odehrál skvělé utkání, zejména druhá půlka byla z jeho strany neuvěřitelná. A Michal Daněk, který roste zápas od zápasu," hodnotil výkon hráčů Bláha.

V neděli ve dvě hodiny odpoledne se Ráječko rozloučí s domácími diváky zápasem s Inzert Expresem Znojmo. „Divákům už výhru dlužíme," uvědomuje si trenér Olympie Vašíček.

krajský přebor

Framoz Rousínov – SK Olympia Ráječko 0:3 (0:1)

24. a 53. Sehnal, 50. Líznar.

Diváků: 70.

Ráječko: Lošťák – Vavřík (Tenora), Maška, Bartoš, Neděla (Toman), Kuldan, Líznar , Sehnal M., Koutný, Mičko (Štrajt), Daněk.

neděle 2. 11., 14.00

Ráječko – IE Znojmo