Divák, který přišel jen o pár minut později, neviděl dvě branky. Hostům hned při prvních akcích vyšla zamyšlená taktika zabezpečené obrany s rychlými brejky. Góly pak mohli dát i z dalších, ale zakončit se podařily až dva v závěru utkání. „Kdyby poločas skončil 3:6, tak by se nikdo nedivil, protože i oni měli obrovské šance,“ sportovně přiznal trenér Boskovic Milan Strya.

Jeho tým ve druhém poločase brzy přišel o vyloučeného Michala Daňka a domácí se v přesilovce hnali za vyrovnáním. To se jim nakonec také podařilo. V takových případech obvykle dotahující tým zasadí oslabenému soupeři „smrtelnou“ ránu. Domácí na to měli celých patnáct minut, ale stal se pravý opak.

Místo přesné přihrávky poslali balón do autu, hosté rychle rozehráli hodem za obranu a rychlonohý Jan Stara vrátil hostům vedení. Tentokrát už definitivně. „Měli jsme vyrovnat už v první půlce. Zápas rozhodly chyby v naší defenzívy. Tak, jak nám doteď celkem fungovala a dostávali jsme málo gólů, tak jsme si prostě vybrali svůj černý den. Oni mají abnormálně rychlé útočníky, ať je to Novák nebo Stara, kteří nám dělali velké problémy,“ posteskl si trenér Olympie Pavel Helán.

Po třetím gólu mu nezbylo než zavelet k útoku. Jenže otevřená obrana byla vodou na boskovický mlýn a Stara čtvrtým zásahem pečetil vítězství hostů. „Byl to divácky velmi atraktivní zápas se šťastným koncem pro nás, protože zrovna tak jako my, mohli vyhrát oni. My jsme možná tomu štěstíčku šli trochu víc naproti. Asi rozhodovaly i fotbalové zkušenosti, protože přece jen máme zkušenější mužstvo. Projevilo se to hlavně při hře v deseti, kdy jsme na hrotu protočili tři útočníky Nováka, Havlíčka a Staru, na což Ráječko neumělo účinně reagovat,“ viděl jeden hlavních důvodů vítězství svých barev Strya, který za muže zápasu označil Staru. „Na první gól nahrál, pak dvěma zápas rozhodl,“ upozornil.

Boskovice tak Olympii porazily poprvé od svého návratu do krajského přeboru. Tedy až v osmém souboji. „Za stavu 2:2 jsme nastřelili břevno a místo vedení jsme pak prohrávali. Čtvrtý gól už nic neřešil, to už jsme byli trochu v křeči, protože jsme chtěli vyrovnat a otevírali jsme obranu. Navíc nás už tlačil čas. Mrzí mě, že pro obnovené zranění musel brzy odstoupit Horáček, který je prakticky naším jediným klasickým defenzivním záložníkem, který by měl na hru Boskovic platit. Porážka samozřejmě mrzí, na druhou stranu musím vidět, že to kluci nevypustili a bojovali až do konce. Přitom dostat dva tak rychlé góly a třetí, když pracně vyrovnáte, to pro ně bylo hodně psychický náročné,“ zdůraznil Helán.

SK Olympia Ráječko – FC Boskovice 2:4
Poločas: 0:2. Branky: 52. a 75. D. Keprt – 5. Novák, 6. Havlíček, 82. a 86. Stara. Rozhodčí: P. Novák – Krbůšek, Licek. DS: M. Jelínek. ŽK: Horák – Stara, Martínek. ČK: 52. Daněk. Diváků: 310.
Ráječko: Němeček – Zeman (86. Sychra), Sedlák, Sedláček, Lidmila – R. Keprt, Horáček (36. Mizerniuc), Gremmel, Horák, Voda – D. Keprt. Trenér: Pavel Helán.
Boskovice: Bednář – Preč, Václavek, Daněk, Černý – Müller, Martínek (90. Fegura), Horák, Stara – Havlíček (80. Bayer), Novák (63. Živný). Trenér: Milan Strya.