To, o čem se poslední dva týdny hojně spekulovalo, se stalo skutečností. Fotbalisté ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži v zemi, v moravské působnosti, na podzim již dohráli. Řídící komise pro Moravu v pátek dopoledne na svých webových stránkách zveřejnila výsledek jejího středečního zasedání.

V něm stojí následující: „ŘKM (Řídící komise pro Moravu – pozn. autora) na svém řádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodla v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu o odložení pokračování soutěží organizovaných ŘKM. Všechna zbývající mistrovská utkání budou přeložena na jarní část sezóny tak, aby se nejdříve odehrála (pokud to situace dovolí) neodehraná mistrovská utkání z podzimní části a následně jarní část. Termínová listina bude upravena v návaznosti na situaci ve státě a včas zaslána na kluby,“ stojí ve zprávě.

Z tábora fotbalistů Bystřice (v červeném) i Ždírce (ve žluto-černém) zaznívají souhlasné hlasy s případnými šestnácti jarními koly.
Šestnáct jarních kol? Pro nás žádný problém, hlásí divizní hráči i trenéři

Pro kluby ve třech skupinách moravskoslezských divizí to nepředstavuje větší problém. Na jaro se přesunou tři nedohraná podzimní kola, celkem tedy bude na mužstva čekat porce šestnácti zápasů.

Náročnější druhá polovina sezony bude čekat na osmnáctku účastníků Moravskoslezské fotbalové ligy. V té se na podzim sehrálo jedenáct kol. V praxi to znamená, že v jarní půlsezoně se musí odehrát třiadvacet kol.

Předseda Řídící komise pro Moravu to za fatální problém nepovažuje. „„Všechny týmy mají umělé trávy. Klidně můžeme začít na jaře dřív a natáhnout sezonu až do závěru června,“ nastínil Nezval.

Kromě krátkého působení v nižší rakouské soutěži je kariéra Jakuba Šindelky (vpravo s kapitánskou páskou) v dospělé kategorii spjatá výlučně s černobílými barvami FC Žďas Žďár.
Alespoň jsem si mohl více užívat rodiny, přiznal obránce Žďáru Šindelka

Na verdikt nyní ještě čekají kluby působící v krajských a okresních fotbalových soutěžích. „O rozhodnutí komise pro Moravu jsme byli informováni ve čtvrtek. Pokud jde o Vysočinu, rozhodnout bude muset Sportovně-technická komise. Ta se bude v příštím týdnu domlouvat, zda ještě nějaký čas počkáme, nebo v průběhu příštího týdne vydáme stejné rozhodnutí,“ sdělil sekretář Krajského fotbalového svazu na Vysočině Roman Šoukal.

Ten nechtěl nikterak spekulovat. „Těžko říci, jak STK rozhodne. Pořád platí, že bychom chtěli hrát, navíc počasí vypadá dobře. Naopak s vládními opatřeními to vypadá hůře, kluby mají zastavené tréninky, takže jsou ochromené v přípravě. Mám obavu z toho, že budeme muset krajské soutěže také odložit, ale to je jen můj osobní názor,“ dodal Šoukal.