Několik posledních zápasů Ráječka v krajském přeboru má jedno společné. Padá v nich spousta branek. Bohužel pro Olympii však do její sítě. V Dědicích proti sobě stanula družstva, která shodně čekala dlouho na vítězství. Domácím se povedl restart neplodné jarní části a nasázeli čtyři branky. Ráječko odpovědělo jediným zásahem Karáska a na tři body čeká již sedm kol. „Jsem spokojen, hráli jsme fotbal, kterým jsme na podzim vynikali. Rádi bychom skončili do třetího místo,“ vyslovil přání dědický trenér Jiří Štěpán.

Oba týmy už v přeboru ztratily jakékoliv šance na postupové příčky. Přesto šlo podle slov obou trenérů o prestižní souboj. „Je rozdíl skončit celkově třetí nebo pátý,“ zdůraznil kouč Ráječka Lubomír Zapletal, který se však v utkání musel obejít bez několika zraněných hráčů. Na hřiště poslal kombinovanou jedenáctku s několika hráči rezervy. Dědice se přitom už mohly opřít o kompletní sestavu.

Po úvodní opatrné desetiminutovce přišel první zkrat hostující obrany. V utkání ne zdaleka poslední. Hrubka Španěla darovala gól Foldynovi. I přes rychle obdrženou branku dokázalo Ráječko s Dědicemi držet dvacet minut krok. V jednadvacáté minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení výstavní střelou z pětadvaceti metrů Pospíšil. „V posledních kolech máme špatné vstupy do zápasů. Rychle prohráváme, pak musíme otevřít zadní vrátka,“ konstatoval Zapletal.

Druhá půle měla podobný scénář jako první. Ráječko bylo v koncovce nepřesné a okny v obraně vybízelo Dědice k rychlým brejkům. Jeden z nich využila po hodině hry trojice Horváth, Foldyna a střelec třetí branky Kolečkář. Hostům blikla naděje na lepší výsledek dvacet minut před koncem, když snížil Karásek. Další šance Ráječko spálilo. „V úseku mezi sedmdesátou a pětasedmdesátou minutou jsme vypadli z tempa. Naštěstí jsme to zvládli,“ utrousil s úsměvem dědický trenér Jiří Štěpán. Poslední slovo měly Dědice. Čtvrt hodiny před koncem využil zaváhání hostujících beků Holásek. V závěru už se utkání jen dohrávalo. Dědice se v tabulce dostaly před Ráječko na čtvrté místo. „Domácí využili to, co jsme jim sami nabídli,“ uzavřel Lubomír Zapletal.

Dědice - Ráječko 4:1 (2:0), 10. Foldyna, 21. Pospíšil, 62. Kolečkář, 76. Holásek – 70. Karásek.
Sokol Dědice: Novotný – Jašíček, Píšek, Slavíček, Pokorný – Měřínský, Horváth (81. Kroutilík), Pospíšil (68. Pupp), Redek – Kolečkář, Foldyna (71. Holásek).
SK Olympia Ráječko: Blažek – Sígl, Maška, Španěl, Pokoj (18. Zapletal, 65. Kunc) – Štrajt, V. Sehnal, Prokop, Badura – Karásek, J. Sehnal.
Rozhodčí: Smekal – Krbůšek, Podaný. ŽK: Kolečkář, Měřínský - Karásek, V. Sehnal. Diváci: 160.

Jak šly minuty

6. Po pohledné kombinaci se hotoví ke střele z velké dálky domácíPokorný. Jeho pokus končí úplně mimo dědický sportovní areál.
9. Druhá šance Dědic. Kolečkář se vydává na atak branky zprava, kličkou mate jednoho z beků, ale gólman jeho střelu nadvakrát likviduje.
10. 1:0 – Foldyna. Trestuhodná chyba obrany Ráječka. Španěl nanabízí jasnou gólovou šanci svou nepovedenou rozehrávkou Foldynovi a ten jí nepohrdá. Z první propaluje Blažka.
19. Hosté tlačí. Prohrávající tým zvyšuje úsilí, vyniká zejména kanonýr Jan Sehnal. Brejk a ani další střela z hranice šestnáctky za zády Novotného nekončí.
21. 2:0 – Pospíšil. Lahůdka pro diváky. Dědický záložník se staví k přímému volnému kopu za hraní rukou a z pětadvaceti metrů nádherně technicky trefuje pravý horní roh branky.
33. Ráječku příliš nefunguje obrana. Další nedůraz při odkopu se snaží využít Foldyna, ale chybí mu dva metry.
38. Domácím narůstají křídla. Učebnicovou brejkovou kombinaci zakončuje Pospíšil, ale tutovku nedává. Následuje centr na Píška, po jehož hlavičce domácí reklamujíruku, ale marně.
39. Nechybí příliš a sourozenci Sehnalové málem vrací své mužstvo do utkání. Jan českou uličkou vybízí Víta, Novotný však včas vybíhá a vyráží na roh.
45. Ještě jednou Sehnalové. Jan Sehnal běží prakticky sám na dědického brankáře, ale ten ho vychytává.
47. Domácí Horváth rychle rozehrává trestný kop na nabíhajícího Kolečkáře. Ten ale jen vysoko míč nadzvedávál.
56. Redek si připisuje svou úvodní střelu. Postrádá však patřičnou razanci. Blažek v pohodě kryje.
60. 3:0 – Kolečkář. Dědice zakončují gólem akci tři na jednoho. Balón putuje po ose Horváth, Foldyna, Kolečkář a končí v síti.
63. Ráječko se nevzdává. V tlaku hosté pálí tři výstřely. Při poslední schází Karáskovi k dorážce půl metru.
70. 3:1 – Karásek. Ráječko snižuje. Povedenou kombinaci zakončuje u levé tyče skluzem útočník Karásek.
74. Ráječko rázem ožívá a hostů je najednou plné hřiště. Karásek ze slibné pozicí střílí mimo. Druhou branku hostí nepřičaruje ani série rohových kopů.
76. 4:1 – Holásek. Je rozhodnuto. Právě vystřídavší Holásek využívá dalšího kiks hostujícíc defenzivy a jde samotný už od půlky hřiště na gólmana Blažka. Zkušeně ho obhazuje.
81. Kombinací na jeden dotyk se býskli po autovém vhazování Redek a Kolečkář. Následný Redkův centr do pokutového území postřádal patřičnou dávku přesnosti.
86. Dědice se dostávají do rychlého útoky kdy čtyři domácí útočníci postupují na dva beky Ráječka. Přesto hosté dokáží přesilovkový atak ukočírovat a zbrzdit. Měřínský střílí na branku po odpískání a vyfasuje žlutou kartu.
90+2. Střetnutí končí v tréninkovém tempu. Domácí předčili hosty v hlavních činnostech hry a zaslouženě zvítězili. Konečné skóre 4:1 znamená vyměnění pozic týmů v tabulce.