„Hráli jsme opravdu hrozně. Utkání by slušela spíše remíza, Blansko dokonce hrálo chvílemi lépe než my. Takový je ale fotbal. Posledně v Otrokovicích to bylo naopak a skončili jsme bez bodu,“ uvedl asistent kouče Rosic Miroslav Bílek.

Blansko dopadlo stejně smolně jako v některých svých minulých zápasech. Celou dobu hrálo se soupeřem vyrovnaně a nakonec jedna chyba rozhodla o třetí prohře za sebou. „My jsme se na Rosice dobře připravili, pohlídali jsme si útočnou dvojici Malata-Šustr a sami jsme hráli na dva útočníky. To domácí také zaskočilo. Bohužel rozhodla chyba pět minut před koncem, nejmenší hráč na hřišti nám dal gól hlavou po standardce,“ litoval po utkání trenér Blanska Tomáš Šenk.

Blanenští nepřijeli do Rosic betonovat, utkání začali aktivně. Gól Janíčka v 6. minutě ale rozhodčí neuznal pro útočný faul. Poté zahrozil Malata, ale gólman Švancara si s jeho pokusem poradil a blanenská obrana už pak obávaného střelce k ničemu nepustila. Na druhé straně zlikvidoval domácí gólman střelu Janíčka i nebezpečný centr Farníka.

Ve druhém poločase vyslal nejvíc nebezpečných střel na rosickou bránu opět Janíček, prosadit se zkoušel i Farník, ale obrana všechny pokusy odvrátila. Pět minut před koncem to vypadalo na dělbu bodů, když našel ze standardky Šustr střídajícího Nováka a ten hlavou zajistil Rosicím tři body. „Šlo o šťastnou trefu. Po příchodu zimních posil je naše hra ještě docela neuspořádaná,“ stěžoval si Bílek. V závěru už si domácí fotbalisté obranou vedení uhlídali. „Chyběla nám finální přihrávka. I když nebezpečně pálil Janíček i Farník. Zakončovat mohl i Karásek v prvním poločase, který šel z boku sám na gólmana, ale místo střely volil přihrávku,“ dodal k šancím Blanska trenér Šenk.

Rosice jsou po tříbodovém zisku páté s třiceti body, Blansko je na tom o poznání hůř, je stále čtrnácté s jednobodovým náskokem na poslední Uherský Brod. Pořád ale není nic ztraceno, tabulka divize D zůstává nesmírně vyrovnaná. Už v sobotu se Blansko může posunout nahoru. Čeká jej totiž třetí jarní zápas o šest bodů. Tentokrát s třináctou Konicí, která má o bod víc. „Je to stěžejní zápas, Konici doma musíme porazit,“ říká odhodlaně Šenk. Utkání začíná na blanenském stadionu v sobotu ve čtyři odpoledne.

FC Slovan Rosice – FK Apos Blansko 1:0 (0:0)

85. Novák

Blansko: Švancara – Kuda (57. Šíp), Oulehla, Kolář, Bubeníček – Nečas, K. Janíček (83. Bezděk), Hájek, Doležel – Farník, Karásek

HYNEK SKOTÁK
TOMÁŠ VALAŠKOVČÁK