Byla to přehlídka neproměněných šancí hostů a zároveň koncert domácího gólmana Trávníčka. „Kdyby někdo takový výsledek tipoval před utkáním, asi bych mu nevěřil,“ smál se po utkání domácí brankář a hrdina zápasu
Marek Trávníček.
Olešnice předvedla velice smolný výkon. Přestože dokázala domácí hráče na část zápasu vymazat ze hřiště, její hráči nesetřeli smůlu z kopaček. Míč se ve vápně Černé Hory pokaždé odrazil od obránců. Když už byla střela přesná, vystartoval neomylný Trávníček a vytěsnil ji špičkami prstů. „Ve druhé půli jsme mohli zápas otočit, ale rozhodla individuální chyba a neproměňování našich šancí,“ konstatoval po zápase trenér Olešnice Milan Peša.
První poločas vyhrála zaslouženě Černá Hora rozdílem gólu.Po přestávce však hosté vlétli na domácí ve velkém stylu a uzavřeli je na vlastní půlce. Konec obléhání učinil nečekaně až olešnický Šafařík. Při rozehrávce nabídl míč Čepovi a ten s díky přijal. S gólmanem Žílou si poradil střelou k levé tyči. Ještě než se otřesení hosté stačili vzpamatovat, naběhl si na roh Hlavička a dostál svému jménu i postu. S třetím gólem bylo definitivně po zápase, diváci už mohli pouze tipovat konečné skóre.
Olešnice se ještě snažila alespoň korigovat výsledek, ale ten den jí nebylo souzeno rozvlnit síť. Poslední slovo tak měl domácí Pavlů, který deset minut před koncem ještě vylepšil trajektorii Čepovy druhé střely. Nešťastný Žíla mohl zahodit rukavice.
Trenéři využili zbývajícího času aspoň k prostřídání náhradníků. Hosté přesto neztratili nervy a důstojně dohráli zápas až do hořkého konce.
„Jsem rád za důležité tři body a za to, že už jsme v klidném středu tabulky,“ usmíval se po zápase spokojený Trávníček. Olešnici čeká v dalším zápase topící se tým Letovic, trenér Peša doufá, že jeho tým tam konečně protrhne smůlu a hráči začnou dávat góly.

Sokol Černá Hora - FC Olešnice 4:0
Poločas: 1:0
Branky: 16. Klepáček, 64. Čepa, 68. Hlavička, 82. Pavlů.

Černá Hora: Trávníček – Palkanynec, Pavlík, Tatíček – Čepa, Dvořáček (76. Karásek), Bílek, Širůček, Pavlů – Hlavička (85. Luksch), Klepáček (84. Sedláček).

Olešnice: Žíla – Kalas, Tocháček, Šafařík, Plíhal Miroslav – Krška (75. Tomášek), Procházka (70. Plíhal Martin), Hořínek, Daniel - Janča, Boček (84. Bílek)

Rozhodčí: Kudělka – Kulíšek, Kvarda. Diváků: 200.

Jak šly minuty

11. Domácí Pavlík střílí ze střední vzdálenosti mimo bránu.
15. Olešnický Procházka dává míč do strany Danielovi, tomu ve vápně ukopává míč od nohy obránce. Následný roh přetáčí Janča za bránu.
16. 1:0 – Klepáček. Gólman Olešnice Žíla vyráží prudkou střelu nad sebe, k padajícímu míči se dsotává dřív Klepáček a přehazuje z bezprostřední blízkosti Žílu. Míč končí se štěstím za jeho zády.
23. Světlá chvíle Olešnice. Janča vybojoval míč, hosté se ženou do přečíslení, ale ve vápně brzdí akci hostující Šafařík.
28. Domácí Hlavička se řítí do zakončení, míč mu sebral těsně před ním brankář Žíla. Vzápětí v zakončení zaváhá Klepáček. Na hostující bránu se valí jeden útok za druhým.
41. Domácí Dvořáček kope trestný kop kousek za rohem vápna. Čepa si nabíhá před gólmana, Dvořáček míří do šibenice. Žíla střelu vyráží.
45. Závěr poločasu patří Olešnici, Trávníček vykopává prudkou střelu z dálky, vzápětí sbírá míč před kopačkami hostů.
47. Olešnický Daniel uniká po pravé straně a střílí technicky pod břevno. Gólman Trávníček s vypětím všech sil vytěsňuje nad. Z rohového kopu nachází Janča Šafaříka, ten zblízka pálí do nohou obránců. Olešnice začala po přestávce velkým náporem.
52. K nadýchanému centru se dostává těsně před bránou úplně volný Procházka. Nedá hlavičce patřičnou razanci a gólman Trávníček podruhé vytěsňuje gólovou šanci. Největší šance Olešnice.
56. Olešnický Daniel si nabíhá na faul před hranicí vápna, rozhodčí mu uvěří. Trestný kop Janča obrana Černé Hory odkopává. Hraje se na jednu bránu, Olešnice nepouští domácí z jejich poloviny.
63. Olešnice má neuvěřitelnou smůlu, v další sérii šancí se míč ve vápně Černé Hory pokaždé odrazí od nohou domácích hráčů. Hostům chybí centimetry.
64. 2:0. Čepa. Fatální chyba hostujícího Šafaříka. Nikým netísněn na vlastní polovině kazí rozehrávku, Čepa mu bere balón a umístěnou střelou k levé tyči zvyšuje náskok domácích.
68. 3:0 - Hlavička. Černohorský útočník si nabíhá na roh a dává na tři nula. Nápor hostů je definitivně minulostí.
75. Hlavička politý živou vodou proniká od půlky hřištěm jako nůž máslem, dává do vápna rozběhnutému Čepovi, ten nezpracuje rychlou nahrávku.
77. Čepa a po něm Klepáček v šancích zblízka, Olešnice nezvládá v euforii hrající domácí.
81. Trestný kop Tomáška likviduje třetím bravurním zákrokem domácí brankář. Z následného závaru se Olešnickým opět nedaří skórovat.
82. 4:0 – Pavlů. Po kombinaci na krátko se dostává k míči Pavlů a výstavní ranou těsně k levé tyči zvyšuje na zdrcující rozdíl.čtyř gólů.