Ten střílel branky v zimní přípravě, na jaře zatím přenechal gólové statistiky spoluhráčům, trefili se zatím Chloupek, Schneider, Jarůšek a v prvním jarním kole dvakrát výpomoc z farmářského Tišnova Traoré. „Dokud se vyhrává, tak mně to nevadí," usmívá se. A má proč, Blansko vyhrává a je v soutěži třetí nejproduktivnější, cíl udržet se v soutěži se změnil na udržení se na špici. V úvodním šlágru divize vyhrálo v Rosicích 4:3 nad týmem trenéra Kuglera, který Blansko vedl ještě na podzim. V úvodním domácím pak porazilo Vrchovinu 2:0. Bystřice nad Pernštejnem naopak jaro nezačala úplně podle svých představ. Prohrála v Tasovicích 2:0 a pak remizovala v Kozlovicích 0:0. Hosté z Vysočiny tak čekají na první jarní branku. „Ten první zápas v Tasovicích nebyl ideální, s Kozlovicemi už jsme byli gólu blíž, trefili jsme tyčku a nedotáhli některé akce. Já věřím, že to v sobotu zlomíme. Myslím, že už si oba týmy zvykly na trávu, očekávám kvalitní zápas," uvedl bystřický trenér Martin Maša.

Jeho mužstvo má letos opravdu unikátní bilanci, doma je na tom nejhůř ze všech, vyhrálo jen jeden z osmi zápasů, na hřištích soupeřů je zase druhým nejlepším týmem hned po Polné. V pátém kole v Blansku Bystřice také uspěla, remizovala 1:1. A to ještě domácí srovnávali až sedm minut před koncem. Blansko by tak teoreticky mělo být favoritem. Tedy pokud promění šance, kterých si většinou vytvoří dost. „My jsme každý zápas v roli favorita a vždycky je to otázka štěstí. S Vrchovinou jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili. Pak jsme dali jeden ze standardky a druhý do prázdné branky. Pořád se ale snažíme hrát fotbal," hodnotila jarní posila týmu František Schneider.

Blansko se může v případě výhry a zaváhání soupeřů dostat i na čelo soutěže, to čekal po loňském boji o záchranu asi málokdo. Na domácím hřišti se Blanenští představí v sobotu 9. dubna, kdy přijedou Kozlovice.

divize D - 20. kolo

sobota 2. 4., 10.30

SK Bystřice nad Pernštejnem – FK Blansko