Na podzim jste sbírali jedno vítězství za druhým…

Podzimní část sezony nám vyšla skvěle. Nakonec jsme měli třicet jedna bodů. Paráda. I když jsme měli poměrně úzký kádr, dlouho se nám vyhýbala zranění. Bohužel na jaře to bylo přesně naopak.

V zimní přestávce se spekulovalo o postupu Ráječka do divize. Bylo to reálné?

Postupu bychom se nebránili. Jenže realita je jiná. Jsme spokojeni s tím, co je. Pokud bychom hráli na špici krajského přeboru i příští rok, bude to optimální.

Na jaře jakoby Ráječku došel dech. Začalo ztrácet i na domácím hřišti. V čem byl problém?

My si dali za cíl nasbírat na jaře třiadvacet bodů. A nezačali jsem až tak špatně. Sice jsme v první zápase remizovali s Ratíškovicemi, ale přišla dvě vítězství. Vše nasvědčovalo tomu, že navážeme na dobrý podzim.

Jenže přišlo smolné utkání se Spartou Brno. Vyloučení Mašky a gólmana Rettegyho. Ten navíc dostal distanc na osm zápasů …

Hodně se to podepsalo na psychice hráčů. Chytal Blažek. Bylo to pro něj těžké. Náhradního gólmana jsme neměli. Musel chytat, i když třeba nebyl v optimální formě. Navíc se zranil obránce Pokoj a po něm i záložník Bartoš. Kluci si vzadu přestali věřit.

V několika zápasech vám rozhodčí neuznali branky …

Těch branek bylo opravdu hodně, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Trošku jsme upustili od aktivního fotbalu. Lepili jsme sestavu a náš výkon na hřišti šel logicky dolů.

S jakými plány rozehrajete další sezonu?

Úkoly jsou jednoznačné. Předně musíme rozšířit hráčský kádr a zlepšit defenzivní činnost družstva. Dostávali jsme spoustu branek. Také nás trápila koncovka. V rámci možností hráčů musíme zlepšit docházku na tréninky.

Naznačil jste posílení týmu. Už máte nějaké hráče vyhlédnuté?

Máme rozjednaných několik hráčů, ale ještě nemůžu být konkrétní. Je příliš brzo. Určitě budeme jednat také s Blanskem o hráčské výpomoci. Potřebujeme posílit útok a do zálohy potřebujeme také alespoň dva hráče. Uvidíme. Přípravu startujeme třináctého července přípravným zápasem s Lysicemi.